سلامت و سبک زندگی

وزیر بهداشت:
معادل ۱۵سال گذشته تخت بیمارستانی ایجاد کرده‌ایم


تاریخ انتشار : 16 دی 1395 ساعت 14:59
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت، گفت: معادل ۱۵سال گذشته تخت بیمارستانی در کشور ایجاد کرده‌ایم.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، سیدحسن هاشمی در حاشیه مراسم افتتاح بخش‌های جدید بیمارستان امام حسین(ع) ملایر، اظهار داشت: هدف اول وزارت بهداشت، توسعه شبکه بهداشت در سراسر کشور است و امیدواریم که تا پایان دولت یازدهم بتوانیم شبکه بهداشت را برای تمام ایرانیان مستقر کنیم و پرونده الکترونیک سلامت را کامل کنیم.
وی با بیان اینکه تعهد کرده ایم که ۲۱هزار تخت بیمارستانی را در دولت یازدهم راه اندازی کنیم، افزود: ۲۱هزار تخت بیمارستانی جدید معادل کل تخت های بیمارستانی است که در ۱۵سال گذشته در کشور ایجاد شده و تا کنون حدود ۱۳هزار و ۵۰۰تخت بیمارستانی جدید تحویل داده شده و سعی می کنیم تا پایان دولت یازدهم این ۲۱ هزار تخت بیمارستانی جدید را تحویل بدهیم.
هاشمی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در حوزه پزشکی به ویژه نیروی متخصص، یادآور شد: باید صبور باشیم زیرا طرح بومی گزینی که ۳۰درصد از ظرفیت های رشته های پزشکی را به بومیان مناطق محروم و کمتر برخوردار اختصاص می دهد، در آینده می تواند مشکلات فعلی را برطرف کند.
وزیر بهداشت در ادامه تاکید کرد: وضع قوانینی که محدودیت ایجاد کند و آزادی های فردی افراد به ویژه جامعه پزشکی را محدود کند، به نفع مردم و سلامت آنها مخصوصا در مناطق محروم نیست زیرا افراد را به فعالیت در بخش خصوصی سوق می دهد و دانشگاه های علوم پزشکی و مناطق محروم آسیب خواهند دید. بنابراین این قوانین، بر خلاف عدالت است زیرا مردم برای دریافت خدماتی که ما نیروی متخصص و متبحر را در اختیار نداریم، مجبور هستند به بخش خصوصی مراجعه کنند و هزینه هایی را متحمل بشوند که در توان آنها نیست.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه