سلامت و سبک زندگی

وزیر بهداشت:
پرونده الکترونیک سلامت تا پایان دولت یازدهم کامل می‌شود


تاریخ انتشار : 16 دی 1395 ساعت 11:31
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت گفت: توسعه شبکه بهداشتی هدف اول ما است که امیدواریم تا پایان دولت یازدهم پرونده الکترونیک سلامت را در کشور کامل کنیم.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاح چند طرح بهداشتی و درمانی در شهرستان ملایر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: درحال حاضر عمده کار ما در بهداشت و پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر است که امیدواریم تا پایان دولت بتوانیم این شبکه را برای همه ایرانیان مستقر کنیم.
وی با بیان اینکه برنامه های عمده ما از سال قبل پیش بینی شده و به خوبی پیش می رود، ابراز امیدواری کرد: در کنار سایر خدماتی که در حوزه بهداشت و درمان، آموزش و پژوهش، آنطور که شایسته است، بتوانیم این دوره را پایان برسانیم. هاشمی با اشاره به خدمات انجام شده در حوزه سلامت بیان کرد: 21هزار تخت بیمارستانی را تعهد کرده بودیم و این تعداد برابر با 15سال گذشته است که تخت بیمارستانی تحویل شده است.
هاشمی ادامه داد: تاکنون از این تعداد تخت بیمارستانی تعهد شده در سراسر کشور، 13 هزار و 500 تخت تحویل شده و تا پایان دولت یازدهم کل تعهد ما انجام خواهد شد. وی همچنین به کمبود نیروی انسانی بویژه پزشک، دندانپزشک و داروساز اشاره کرد و گفت: در این زمینه باید حوصله به خرج دهیم تا طرح بومی گزینی که 30 درصد ظرفیت ما را به مناطق محروم و شهرهای کم برخوردار اختصاص می دهد، مشکلات فعلی را جبران و از بین ببرد.
وزیر بهداشت افزود: وضع قوانینی که محدودیت ایجاد کند و آزادی های شخصی افراد بویژه جامعه پزشکی را محدود کند، به نفع سلامت مردم بویژه مناطق محروم نیست. هاشمی اظهار کرد: نتیجه این محدودیت، افراد را به بخش خصوصی سوق می دهد و در عین حال دانشگاه های ما و مردم مناطق محروم آسیب خواهد دید و این مخالف عدالت است.
وی اضافه کرد: به این منظور مردم مجبور هستند برای برخی خدماتی که نیروی انسانی متخصص را در اختیار نداریم، به طور اجبار به بخش های خصوصی مراجعه کرده و با چندین برابر قیمت هزینه هایی را متحمل می شوند که واقعا به صلاح آنها نیست. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در عین حال مردم را سرمایه اصلی نظام دانست و گفت: نباید فراموش کنیم مردم بودند که ما را به اینجا رساندند و هر فردی در هر مسند و مقامی که هست، مدیون این مردم است که این فرصت را فراهم کردند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه