سلامت و سبک زندگی

ایرانیان سالانه 60هزار میلیارد ریال هزینه دندانپزشکی پرداخت می‌کنند

تاریخ انتشار : 16 دی 1395 ساعت 11:26
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :

رئیس اداره سلامت دهان وزارت بهداشت گفت: ایرانیان سالانه 60هزار میلیارد ریال هزینه بابت ارائه خدمات دندانپزشکی پرداخت می‌کنند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، حمید صمدزاده گفت: امید است با اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت دهان و دندان و ارائه خدمات دندانپزشکی در مناطق محروم و شهرهای زیر 20هزار نفر، این هزینه کاهش یابد.
وی ادامه داد: در سال تحصیل جاری90درصد از دانش‌آموزان ابتدایی کشور تحت پوشش طرح ارتقای بهداشت دهان و دندان (وارنیش فلورایدتراپی) قرار گرفتند. صمدزاده خاطرنشان کرد: در طرح تحول نظام سلامت 200میلیارد ریال برای اجرای طرح وارنیش فلورایدتراپی در سطح مدارس کشور اختصاص یافت.
وی اظهار کرد: صد پایگاه ثابت دهان و دندان دانش آموزی در سطح کشور فعال هستند که به دانش آموزان در مناطق مختلف خدمات دندانپزشکی ارائه می کنند. وی گفت: در راستای ارائه خدمات بهداشت و درمان به روستاییان حدود هزار میلیارد ریال در قالب تفاهم نامه ای بین وزارت بهداشت و درمان و بیمه روستایی در کشور هزینه شده است.
صمدزاده اضافه کرد: در طرح تحول نظام سلامت برای 23میلیون جمعیت روستایی کشور یک هزار و 200مرکز بهداشتی و درمانی در سطح کشور فعال شد که خدمات دندان پزشکی در این مراسم به نحو مطلوب ارائه می شود. وی ادامه داد: در طرح تحول نظام سلامت خدمات دندانپزشکی به افراد زیر 14سال، زنان باردار و شیرده در روستاها به صورت رایگان ارائه می شود.
صمد زاده گفت: طرح ارائه خدمات دندانپزشکی در مناطق روستایی کشور با همکاری مناسب بیمه سلامت اجرا شد، اما با وجود مصوبه هیات وزیران سازمان‌های بیمه‌گر همکاری لازم را برای اجرای طرح در شهرها ندارند. وی تصریح کرد: در طرح تحول نظام سلامت حدود سه هزار مرکز بهداشتی و درمانی در سطح کشور بهسازی و تجهیز شد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه