سلامت و سبک زندگی

معاون آموزش انجمن صرع ایران:
بیماران مبتلا به صرع منعی برای ازدواج ندارند/ تاثیر استعمال دخانیات در افزایش حملات صرع


تاریخ انتشار : 14 دی 1395 ساعت 14:54
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون آموزش انجمن صرع ایران با اشاره به اینکه بیماران مبتلا به صرع منعی برای ازدواج ندارند،گفت: استعمال دخانیات در افزایش حملات صرع تاثیرگذار است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از فارس، فاطمه صدیق مروستی در آستانه برگزاری سیزدهمین کنگره بین المللی صرع اظهارداشت: صرع بیماری ناشایعی نیست و شناخت مردم در زمینه این بیماری بیشتر شده ولی هنوز ارتقاء آگاهی خانواده‌ها و جامعه در این زمینه لازم است.
وی با اشاره به اینکه گاهی تصورات مردم از صرع ناقص و نادرست است، افزود: این مساله گاهی سبب بروز حاشیه برای این بیماران شده و مشکلاتی برایشان پدید می آورد. متخصص مغز و اعصاب ادامه داد: صرع ممکن است در افراد مختلف با گروههای سنی متفاوت بروز کند لذا نمی‌توان گفت فقط کودکان یا میانسالان دچار آن می شوند. همچنین این بیماری علل مختلف ژنتیکی و غیر ژنتیکی دارد.
معاون آموزش انجمن صرع ایران اضافه کرد: صرع یعنی تشنج های تکرار شونده ولی تشنج همیشه علامت ابتلا به صرع نیست و می تواند علل مختلفی مانند کاهش قند خون و ... داشته باشد. صدیق مروستی در پاسخ به اینکه آیا آمار ابتلا به صرع نسب به گذشته بیشتر شده است، گفت: آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد ولی شاید دلیل افزایش مراجعات، شناخت بیشتر این بیماری باشد.
وی افزود: شعار سازمان بهداشت جهانی در سال 2005 در جهت کاهش حملات صرع در بیماران بوده که خوشبختانه این موضوع در ایران به وقوع پیوسته و موفقیت های زیادی حاصل شده است. این متخصص مغز و اعصاب عنوان کرد: زنان مبتلا به صرع منعی برای بارداری ندارند ولی تشنج یا حملات صرع باید در آنها کنترل شود. همچنین ازدواج و اشتغال و تحصیل نیز برای این بیماران غیر ممکن نیست فقط باید بیماری تحت کنترل باشد.
صدیق مروستی در مورد اینکه الودگی هوا می‌تواند در تشدید حملات صرع موثر باشد، گفت: خیر ولی احتمال دارد مسمویت با سرب در طولانی مدت عوارض جانبی برای این بیماران داشته باشد. همچنین بیماران مبتلا به صرع باید متوجه خطرات استعمال سیگار یا مصرف الکل باشند چراکه این مساله احتمال افزایش حملات صرع را به همراه خواهد داشت.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه