سلامت و سبک زندگی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:
ادغام درمان تامین اجتماعی بازی با آتش است


تاریخ انتشار : 14 دی 1395 ساعت 13:10
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عقیده دارد در خوشبینانه‌ترین حالت پیشنهاد ادغام درمان تامین اجتماعی در طرح تحول سلامت، بازی‌کردن با آتش است که باید به این بازی خاتمه داد.


به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایلنا، سهیلا جلودارزاده عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در تجمع امروز کارگران مقابل مجلس گفت: حتی اگر ادغام صندوق درمان تامین اجتماعی خیانت نباشد باید آنرا نزدیک شدن به آتش دانشت و برای همین کارگران از حامیان آن می‌خواهند که دیگر با آتش بازی نکنند.
جلودارزاده افزود: ما امروز با یک طرح غیرکارشناسی شده مواجه هستیم، از این جهت این طرح غیرکارشناسی شده است که با نیت خوب رئیس جمهور نیز آغاز شد اما با اجرای غلط دچار کمبود شد. وی با بیان اینکه در ماه‌های گذشته فوق العاده پزشکان پرداخت نشده و وضع بیمارستان‌ها در پذیرش بیماران مناسب نیست، تصریح کرد: طرح تحول سلامت با اتلاف منابع بودجه عمومی کشور موجب شد که خدمات درمانی مناسب به بیماران معطل شود و بسیاری از آنها از هم اکنون به خاطر بستری شدن در بیمارستان‌ها و یافتن دارو بعدها معطل می‌شوند.
جلودارزاده در ادامه با بیان اینکه کارگران مرغی هستند که در عزا و عروسی سر آنها بریده می‌شود، تصریح کرد: منابع درمان کارگران تنها متعلق به خود آنهاست و از طرفی دولت برای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی موظف است که بدهی خود را بازگرداند اما تاکنون علاوه بر اینکه این بدهی پرداخت نشده است با طرح مساله ادغام به کارگران و خانواده‌های آنها فشار روانی وارد شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه مدیرانی دردولت گذشته با شرایط خاص وارد این سازمان شده‌اند و اموال آن را به غارت برده‌اند ، گفت: اینکه مدیران تامین اجتماعی نتوانستند صندوق را به خوبی اداره کنند دلیل موجهی برای واگذاری بخش درمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت نیست. از این رو ما با الحاق دارایی‌های کارگران به بیمه سلامت مخالفیم و خواهان آن هستیم که کارگران خود اموالشان را مدیریت کنند نه اینکه مدیریت آن را به اشخاصی که ممکن است نیت‌های سوء داشته باشند واگذار کنند.
وی با بیان اینکه ادغام صندوق درمان تامین اجتماعی بازی کردن با آتش است، گفت: عده‌ای متوجه نیستند که طرح این مساله بازی کردن با آتش است از این رو به آ‌نها هشدار می‌دهیم که به آتش نزدیک نشوند و با آن بازی نکنند. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه با اشاره به مساله همسان سازی حقوق بازنشستگان تصریح کرد: همسان حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با سایر صندوق‌ها حق آنها ست و آنها نمی‌پذیرند که بازنشستگان یک صندوق با حمایت دولت و یا یک ارگان از آنها حقوق و مستمری بیشتری دریافت کند و لذا رعایت انصاف در این زمینه ضروری است.
جلودارزاده در پایان ضمن تاکید بر حساسیت جامعه کارگری در قبال اموال خود تصریح کرد: حساسیت جامعه کارگری در این زمینه موجب شده است که ما نمایندگان نیز در قبل حقوق آنها حساسیت مضاعفی داشته باشیم و اگر باز پس از تجمع امروز مساله ادغام مطرح شود در مقابل مجلس تجمع خواهیم کرد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه