سلامت و سبک زندگی

وزیر بهداشت مطرح کرد:
کاهش مداوم اعتبارات طرح تحول سلامت/ عملکرد بیمه‌ها، مشکل نظام سلامت


تاریخ انتشار : 14 دی 1395 ساعت 12:32
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت گفت: اعتبارات مربوط به طرح تحول سلامت در سه سال گذشته مرتب کاهش یافته است و امسال حتی یک ریال از سهم سلامت از هدفمندی یارانه‌ها پرداخت نشده است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی گفت:‌ از ابتدای امسال تاکنون حتی یک ریال از اعتبار صرفه جویی هدفمندی یارانه‌ها برای اجرای طرح تحول سلامت به وزارت بهداشت پرداخت نشده است و از اعتبار یک درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز فقط 40درصد پرداخت شده است.
وی افزود: بررسی روند بودجه‌های مربوط به طرح تحول سلامت جالب است، سه سال پیش که سال اول اجرای طرح تحول سلامت بود، شش هزار و 250میلیارد تومان برای اجرای این طرح اختصاص دادند، سال دوم طرح، این اعتبار چهار هزار میلیارد تومان شد، سال بعد این اعتبار به سه هزار میلیارد تومان کاهش یافت و آب رفت.
هاشمی اضافه کرد: امسال نیز از ابتدای سال تاکنون ففط هزار و 100میلیارد تومان برای اجرای طرح تحول سلامت داده‌اند و طبیعی است، طرحی که با شش هزار و 250میلیارد تومان شروع می‌شود، نمی‌تواند با این اعتبارات به خوبی به کار خود ادامه دهد. وی ادامه داد: طبیعی است که هر سال با توجه به تورم و توسعه برنامه‌ها، باید بودجه و اعتبارات مربوط به طرح تحول سلامت افزایش یابد و نباید اعتبارات آن کاهش پیدا کند به خصوص آنکه در سه سال گذشته خدمات مربوط به این طرح اگر بیشتر نشده باشد قطعا کاهش نیافته است.
وزیر بهداشت گفت: خدمات مربوط به طرح تحول سلامت، بدون هیچ تفاوتی نسبت به گذشته در حال انجام است و کارکنان نظام سلامت با وجود تمام این مشکلات مشغول خدمت رسانی به مردم هستند و به این کار خود افتخار می‌کنند. وی اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که در مسیر اجرای طرح تحول سلامت وجود دارد این است که متاسفانه افرادی در داخل صنف جامعه پزشکی علیه این طرح شر به پا می‌کنند، افرادی که خودشان قبلا مسئول بوده‌اند و کارنامه آنها هم برای مردم روشن است.
هاشمی تصریح کرد: مردم به خوبی می‌دانند که بسیاری از مشکلات امروز نظام سلامت به خاطر عملکرد بیمه‌هاست که امروز 10هزار میلیارد تومان به بیمارستان‌ها بدهکار هستند و البته دستگاه‌های اقتصادی هم در بروز این مشکلات بی‌تقصیر نیستند اما متاسفانه افرادی بی‌انصاف انگشت اشاره را به سمت وزارت بهداشت دراز می‌کنند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه