سلامت و سبک زندگی

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس عنوان کرد:
توجه ویژه به بیماران خاص دربودجه 96


تاریخ انتشار : 13 دی 1395 ساعت 13:17
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس کمیسون بهداشت مجلس گفت: در تدوین لایحه بودجه ٩۶ با کمک بنیاد بیماری‌های خاص و همچنین وزارت بهداشت، بیماری‌های خاص و رفع مشکلات بیماران خاص مورد توجه قرار می‌گیرد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، علی نوبخت در همایش کمیته‌های استانی بیماری‌های خاص، گفت: در روزهای آینده جلساتی با بنیاد بیماری‌های خاص، وزارت بهداشت و کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار می‌کنیم و به مسائل و مشکلات این بیماران می‌پردازیم.
وی درخصوص تامین داروهای بیماران خاص گفت: با تصویب مجلس مقرر شد فارموکوپه نظام دارویی بازنگری شود و بیماران از داروهای به‌روز استفاده کنند. نوبخت با اشاره به محدودیت‌های مالی دولت، گفت: لازم است که از کمک‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد و حتی از وجوهات مردمی نیز برای تامین داروها استفاده کنیم.
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس ادامه داد: با تصویب مجلس و کمک دولت مقرر شد هشت هزار میلیارد تومان از بدهی بیمه سلامت پرداخت شود تا حدی از مشکل تامین دارو برطرف شود. توبخت همچنین درخصوص مشکل بیماران دیالیزی اظهارکرد: وزارت بهداشت با کمک واحدهای خیریه برنامه‌هایی برای بالا بردن کیفیت دیالیز درنظرگرفته است که کمیسیون بهداشت نیز بر آن نظارت دارد.
در این ادامه این همایش زهرا ساعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بحث بیمه و رفاهیات بیماران خاص جزو وظایف ذاتی کمیسیون اجتماعی است و این کمیسیون در جهت آشنایی با مشکلات بیناران خاص به چهار استان سفر کرده است. وی با اشاره به میانگین سنی پایین نمایندگان گفت: مجلس دهم تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات بیماران خاص بکار می‌گیرد.
همایش کمیته‌های استانی بیماران خاص با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس و مسئولان کشوری در باشگاه نهاد ریاست‌جمهوری درحال برگزاری است. در این همایش نمایندگان بیماری‌های خاص درباره مسائل و مشکلات این بیماران مطالبی بیان کردند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه