سلامت و سبک زندگی

مشاور وزیر بهداشت خبر داد:
ساخت ۴۸۰۰تخت دیالیز در کشور به بخش خصوصی واگذار شد


تاریخ انتشار : 12 دی 1395 ساعت 18:07
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مشاور وزیر بهداشت گفت: براساس اصل ۴۴ قانون، ارائه خدمات دیالیز قابل واگذاری به بخش غیردولتی و خصوصی است و برهمین اساس، قرارداد ساخت ۴۸۰۰تخت جدید دیالیز در کشور با بخش خصوصی منعقد شد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، سیدابراهیم رئیسیون در حاشیه امضا و تبادل قراردهای دیالیز با ۵۰دانشگاه و مراکز تصویر برداری با ۱۴دانشگاه علوم پزشکی کشور، اظهار داشت: شرکت‌های بخش غیردولتی و خصوصی متعهد شدند که مراکز دیالیز و تصویربرداری را در مدت زمان ۱۸ماه براساس استانداردهای مورد تایید و با نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد و تجهیز کنند تا خدمات دیالیز با کیفیت در گستره جغرافیایی زیادی به مردم و بیماران ارائه شود ضمن اینکه این خدمات برای بیماران رایگان است.
وی با بیان اینکه شرکت‌های غیردولتی و خصوصی از طریق فراخوان عمومی شناسایی شدند، افزود: پس از بررسی‌های فنی، مالی و تخصصی و صلاحیت عمومی آنها، صلاحیت تعدادی از شرکت‌های متقاضی تایید شد و از طریق مناقصه برای ساخت این مراکز انتخاب شدند.
رئیسیون گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذاری عموما تولیدکننده تجهیزات و مواد اولیه مربوط به دیالیز و همچنین شرکت‌های خدماتی هستند و توزیع جغرافیایی تخت‌های دیالیز در قطب‌های ۱۰گانه کشوری، توسط معاونت درمان مشخص شده و در هر قطب کشوری، سه سطح کمتر از ده تخت، ۱۰ تا ۲۰ و بیشتر از ۲۰تخت دیالیز پیش‌بینی شده است. مشاور وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اقتصادی گفت: سرمایه‌گذاران در هر یک از قطب‌های کشور اعتباری بالغ‌بر ۸۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کنند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه