سلامت و سبک زندگی

در ۹ ماهه ابتدایی سال صورت گرفت:
توزیع ۲میلیون و ۷۸۲هزار واحد خون در بیمارستان‌های کشور


تاریخ انتشار : 11 دی 1395 ساعت 18:30
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران از رشد توزیع خون و فرآورده‌های خونی در ۹ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، بشیر حاجی‌بیگی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ۹۵، ۲میلیون و ۷۸۲هزار و ۸۱۹واحد خون و فرآورده بین مراکز درمانی و بیمارستان‌های سراسر کشور توزیع شده است که یک درصد افزایش نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.
وی افزود: بیشترین میزان رشد در توزیع گلبول قرمز در بیمارستان‌های استان خراسان جنوبی با ۲۸درصد، بیشترین میزان رشد در توزیع پلاسمای تازه منجمد مربوط به استان یزد با ۳۸درصد و بیشترین میزان رشد در توزیع پلاکت در استان قزوین با ۳۷درصد نسبت به ۹ماه مشابه در سال گذشته بوده است.
حاجی‌بیگی، با اشاره به این که آمار اهدای خون در ۹ماه از ابتدای سال جاری ۱میلیون و ۵۹۷هزار و ۸۹۶واحد بوده است، بیشترین میزان اهدای خون را در استان‌های تهران، فارس و خراسان رضوی اعلام کرد. به گفته وی، بیشترین میزان رشد اهدای خون در کشور در مدت زمان ذکر شده نسبت به سال گذشته، در استان‌های تهران، البرز و قزوین روی داده است.
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران افزود: شاخص اهدای مستمر خون در نه ماه سال‌جاری 52.36درصد بوده است که در این شاخص استان‌های کردستان، سیستان و بلوچستان و همدان بیشترین میزان رشد را نسبت به سایر استان‌های کشور در مقایسه با ۹ماه فروردین تا پایان دی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال۹۴ داشته‌اند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه