سلامت و سبک زندگی

3هدف بزرگ طرح "تحول سلامت"

تاریخ انتشار : 11 دی 1395 ساعت 14:36
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت سه هدف مهم طرح تحول نظام سلامت را کاهش پرداختی مردم، توسعه زیرساخت‌های سلامت و افزایش دسترسی مردم به خدمات سلامت عنوان و اظهار کرد: اگر مردم از این طرح حمایت می‌کنند، تحقق این اهداف را دیده‌اند و مشاهده کرده‌اند که خدمات توسعه یافته، زیرساخت‌ها درحال اصلاح است و خدماتی مانند اورژانس و زایمان طبیعی افزایش پیدا کرده است.


به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، سیدحسن هاشمی در بیست و چهارمین اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت یکی از اقدامات مهم نظام در جهت توسعه رفاه اجتماعی است، گفت: ما معتقدیم که حکومت و به‌ویژه جمهوری اسلامی ایران مهم‌ترین وظیفه‌اش توسعه رفاه اجتماعی و توجه به معیشت مردم است که این موضوع از آرزوهای امام (ره)، مقام معظم رهبری و شهدای انقلاب است.
وی افزود: به نظر می‌رسد بحث رفاه اجتماعی یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های دولت است و آنچه به ما محول شده مسئولیت حوزه سلامت است و براین اساس در قالب طرح تحول نظام سلامت طی دو سال و نیم گذشته خدمات زیادی از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به مردم ارائه شده است.
وزیر بهداشت سه هدف مهم طرح تحول نظام سلامت را کاهش پرداختی مردم، توسعه زیرساخت‌های سلامت و افزایش دسترسی مردم به خدمات سلامت عنوان و اظهار کرد: بنابراین اگر مردم از این طرح حمایت می‌کنند، تحقق این اهداف را دیده‌اند و مشاهده کرده‌اند که خدمات توسعه یافته، زیرساخت‌ها درحال اصلاح است و خدماتی مانند اورژانس و زایمان طبیعی افزایش پیدا کرده است. همچنین در مناطقی که زندگی می‌کنند شاهد حضور متخصصین هستند که این اقدامات با شرایط گذشته قابل قیاس نیست.
هاشمی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت یک طرح بزرگ اجتماعی است، افزود: معتقدم که این طرح علیرغم همه مشکلاتش روزهای پرفروغ‌تری را خواهد داشت و ما علیرغم حاشیه‌هایی که برایمان ایجاد کردند، با اهتمام بیشتر این مسیر را دنبال می‌کنیم؛ چرا که این طرح یک عمل صالح است و باید آن را انجام دهیم. بنابراین روسای دانشگاه‌ها باید این ماه‌های باقیمانده را با سرعت و دقت بیشتری پیش برند.
وزیر بهداشت با تشکر از نمایندگان مجلس، مسئولان و رئیس‌جمهور، گفت: آقای روحانی رئیس‌جمهور سلامت‌محور لقب گرفتند؛ چراکه بارها پیش آمده که مشکلاتی در طرح تحول ایجاد شده و یا اعتباری داده شده و سایر دستگاه‌ها طمع داشتند، اما رئیس‌جمهور این مشکلات را با تدبیر حل کرده‌اند و درحال حاضر هم رئیس‌ دفترشان، وزیر رفاه، وزیر بهداشت و ... را مامور کرده‌اند تا هرچه زودتر مشکلات دانشگاه‌ها را در حوزه مطالبات مرتفع کنند. البته می‌بینیم که حوزه سیاست همچنان خروشان و ملتهب خواهد بود، اما امیدواریم این التهاب در جهت منافع ملی باشد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه