چاپ خبر
با حضور دکتر دیناروند در پاریس امضا شد؛
تفاهم‌نامه همکاری با فرانسه در زمینه تولید دارو در ایران
سپید آنلاین   |   تیتر ۱ / دارو و تجهیزات پزشکی   |   09 بهمن 1394 ساعت 19:04   |   لینک خبر:   sepidonline.ir/n3689

به گزارش سپیدآنلاین، به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو یادداشت تفاهم مذکور که توسط دکتر رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با شرکت سانوفی فرانسه منعقد گردید با محوریت رمایه گذاری در زمینه تولید دارو در ایران است. لازم به ذکر است این تفاهم‌نامه در حضور روسای جمهور هر دو کشور ایران و فرانسه انجام شد.
به گفته رئیس هیات مدیره شرکت سانوفی، همکاری‌های بالقوه این تفاهم‌نامه شامل سه بخش است، نخست اینکه سانوفی در جستجوی راه‌هایی است تا از این طریق بتواند مشارکت کنونی خود با تولیدکنندگان داخلی ایرانی را گسترش داده و از این طریق بتواند تجربه‌های خود در زمینه استانداردهای کیفی صنعت دارویی،تکنولوژی و دانش تولید داروهای بیماری‌های مزمن و غیرواگیردار با کیفیت بالا را در اختیار تولیدکنندگان به نام و معتبر ایرانی قرار دهد.
دوم اینکه سانوفی در نظر دارد در پروژه‌های پیشگیری و کنترل برخی از بیماری‌های مزمن و غیر واگیردار و نیز مدیریت ریسک فاکتورهای مرتبط با این بیماری‌ها به ویژه بیماری دیابت با وزارت بهداشت ایران همکاری جدی و دائمی کند.
بخش سوم این تفاهم‌نامه نیز در خصوص ارزیابی همکاری‌های آتی در جهت پیشبرد امکانات ثبت و مطالعات دقیق و معتبر اپیدمیولوژیک است.
بنابه این گزارش، شرکت سانوفی از سال 2006 با تاسیس دفتر نمایندگی در ایران به طور رسمی فعالیت‌هایش را آغاز کرد.
همچنین از سال 2009 درپی همکاری با شرکای کلیدی ایرانی در زمینه تولید برخی از محصولات دارویی اصلی و مهم این شرکت و نیز انتقال دانش و تکنولوژی، حضور خود را در این صنعت گسترش داد. در نتیجه امروز بیش از 55 درصد فروش سانوفی در ایران به محصولات تولید داخل اختصاص دارد.