چاپ خبر
در حاشیه همایش راهبری دیابت مطرح شد؛
همکاری ایران و دانمارک در تولید داروهای دیابت
سپید آنلاین   |   تیتر ۱ / دارو و تجهیزات پزشکی   |   03 آذر 1394 ساعت 12:41   |   لینک خبر:   sepidonline.ir/n270

به گزارش سپیدآنلاین، شرکت نوونوردیسک یکی از شرکت‌های بین‌المللی داوریی است که از سال ۱۹۹۸ همکاری خود را با ایران در زمینه داروی دیابت شروع کرده است. این همکاری امسال با بسته‌شدن تفاهم‌نامه‌ای بین ایران و دانمارک در راستای تولید داروی دیابت بیشتر شده است. قرار بر این شد که با نظر دو کشور کارخانه‌ای در محل مناسب در ایران تاسیس و تکنولوژی‌های لازمه به کشور وارد شود.
این خبری بود که مجددا قائم‌مقام بزرگترین شرکت داروسازی داروهای بیماران دیابتی در جهان، در حاشیه همایش بین‌المللی راهبری دیابت که از صبح دوشنبه در محل همایش‌های صدا و سیما برگزار شد و امروز نیز ادامه دارد، اعلام کرد.
مازیار دوستدار در این خصوص اعلام کرد: « شرکت نوونوردیسک بزودی عملیات اجرایی احداث یک کارخانه دارویی با تکنولوژی مدرن را در ایران آغاز می‌کند.»
دوستدار ضمن تاکید تطابق کیفیت تولیدات این کارخانه با تولیدات جهانی در دانمارک گفت: «تیم‌های کارشناسی و تخصصی ایران و شرکت نوونوردیسک در تلاش برای انتخاب مکانی مناسب هستند و به‌زودی نتایج فعالیت‌های خود را به وزارت بهداشت اعلام خواهند کرد.»
دوستدار، میزان سرمایه‌گذاری شرکت نوونوردیسک در ایران برای احداث کارخانه را ۷۰ میلیون یورو اعلام کرد و افزود: «به‌جز احداث کارخانه، این شرکت سرمایه‌گذاری‌هایی را در رشته‌های مختلف در ایران انجام داده و ادامه خواهد داد.»
قائم‌مقام شرکت نوونوردیسک با بیان اینکه در این کارخانه علاوه بر تولید ۳ نوع از انسولین‌های مدرن، چندین قلم داروی مرتبط نیز تولید خواهد شد، افزود: «هدف از راه‌اندازی این کارخانه در ایران ابتدا تامین نیازهای کشور به دلیل شیوع بالای دیابت و در صورت لزوم صادرات است.»