چاپ خبر
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت:
۴۳ پزشک و پرستار بر اثر کرونا شهید شدند
سپید آنلاین   |   تیتر ۱ / جامعه پزشکی   |   06 فروردین 1399 ساعت 15:42   |   لینک خبر:   sepidonline.ir/n15790

به گزارش سپیدآنلاین، کیانوش جهانپور روز چهارشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: این عدد در مقایسه با آمار دیگر کشورها که همزمان یا قبل از ایران درگیر این بیماری شدند پایین‌تر است که به علت مدیریت بهتر کادر بهداشتی و درمانی و توانمندی بالاتر آنهاست. البته در این مورد بحث آمار بی‌معناست زیرا تک‌تک این افراد برای ما ارزشمند هستند و از دست دادن هر کدام از این افراد برای ما یک داغ و اندوه جانگداز است که ماه‌ها و سال‌ها باقی می‌ماند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: مجرم ردیف هم اول در طغیان این بیماری و کم‌وکاستی‌ها در ایران دولت آمریکاست همه سازمان‌های جهانی هم به این موضوع اذهان دارند حتی اگر علنی اعلام نمی‌کنند همه می‌دانند که آمریکا با اقدامات ظالمانه و رفتارهای یک جانبه علیه بشریت و رفتارهای غیرانسانی علیه مردم ایران باعث این اتفاقات بوده است که به مردم ایران و قشر ضعیف آسیب‌زده است زیرا کمتر دولتمردی بوده که آسیب دیده باشد.
وی افزود: محروم‌ترین اقشار از این اقدام ضدبشری آمریکا آسیب دیده‌اند. البته تلاش کرده‌ایم این فشار را به حداقل برسانیم و اگر آمریکایی‌ها نتوانستند کاری کنند به خاطر توان بالای داخلی ما بوده است. مسئولیت این وضعیت به عهده دولت آمریکاست و در محافل حقوقی این مساله قابل طرح است.