چاپ خبر
مدیرکل سازمان بیمه سلامت استان تهران تشریح کرد
بیمه سلامت کارمندان بازنشسته دولت چگونه است؟
سپید آنلاین   |   بیمه   |   06 دی 1397 ساعت 18:44   |   لینک خبر:   sepidonline.ir/n14979

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کوروش فرزین درباره بازنشستگی کارمندان دولت که بیمه سلامت دارند، اظهار کرد: کارکنان دولت عمدتا 2 صندوق برای خدمات بیمه‌ای خود دارند، یک صندوق بیمه سلامت که برای بحث درمان و دیگری حق بیمه درمان است که از مبلغ حقوقشان برای پوشش بیمه‌ای درمان کسر می‌شود و بخشی دیگر هم سهم بازنشستگی، از کار افتادگی و حقوق مستمری است که آن هم از حقوق‌شان کسر می‌شود.

وی با بیان اینکه سهمی که برای بازنشستگی از حقوق کارکنان کسر می‌شود، به صندوق بازنشستگی کل کشور واریز می‌شود گفت: این در حالیست که در سازمان تامین اجتماعی این دو موضوع یعنی حق بیمه درمان و سهم بازنشستگی، در یکدیگر ادغام هستند، یعنی در تامین اجتماعی حقی که پرداخت می‌شود به حساب خود آن سازمان واریز می‌شود.

بیمه بازنشستگی در سازمان تامین اجتماعی متفاوت است
فرزین ادامه داد: در تامین اجتماعی بحث شعب مطرح است و آنها بحث بیمه گری، مستمری بگیری و بازنشستگی را انجام می‌دهند و در بخش دیگر معاونت حوزه درمان تامین اجتماعی است و حق درمان به حساب آنها واریز می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران درباره کسر حقوق کارمندان دولت در بحث بیمه بیان کرد: برای تشریح این موضوع مثالی میزنم از حقوق یک کارمند آموش و پرورش هر ماه دو مبلغ کسر می‌شود که یکی به حساب درمان در سازمان و دیگری به حساب سازمان بازنشستگی کشور واریز می‌شود؛ بعد از بازنشستگی، دفترچه بیمه سلامت برای بازنشستگان صادر می‌شود با این تفاوت که دفترچه از حالت شاغل به مستمری‌بگیر تغییر می‌کند البته دفترچه همان است و تغییر نمی‌کند.

فرزین یادآوری کرد: سازمان بیمه‌گر با ۶ هزار مرکز درمانی در استان تهران و ۱۰۴ بیمارستان قرارداد دارند که از این تعداد، ۵۳ بیمارستان دولتی و مابقی خصوصی، خیریه و یا دولتی غیر دانشگاهی مانند بیمارستان‌های وابسته به نیروی مسلح یا تامین اجتماعی هستند.