چاپ خبر
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس
بیماری تب مالت نیازی به قرنطینه ندارد
سپید آنلاین   |   نظام سلامت   |   20 فروردین 1397 ساعت 19:48   |   لینک خبر:   sepidonline.ir/n13343

به گزارش سپیدآنلاین، احمد همتی، در واکنش به انتشار خبری مبنی بر شیوع بیماری تب مالت در کشور گفت: بیماری تب مالت از طریق مصرف لبنیات آلوده منتقل می‌شود و گاهی نیز در قالب بستنی‌هایی که از طریق استفاده از شیرهای نجوشیده ساخته شده، انتقال پیدا می‌کند.
نماینده مردم سمنان درمجلس شورای اسلامی، در مورد اظهارنظر برخی مبنی بر اینکه این بیماری بیشتر در فصل بهار شیوع پیدا می‌کند ادامه داد: فصل بهار به دلیل افزایش سفرهای نوروزی به مناطق مختلف و استفاده از مواد لبنی آلوده می‌تواند باعث شیوع بیشتر بیماری تب مالت در کشور شود، بنابراین امسال که سفرهای نوروزی 20 درصد افزایش داشته است امکان شیوع این بیماری وجود دارد.
وی در ارائه راهکار برای ممانعت از شیوع بیشتر بیماری تب مالت تصریح کرد: هم‌اکنون باید هم از طریق پیگیری و تشخیص‌هایی که داده می‌شود برای ممانعت از شیوع بیماری تب مالت که قابل درمان بوده اقدام شود، همچنین اطلاع‌رسانی بیشتری به خصوص در فصل‌هایی که میزان سفر به مناطق مختلف افزایش می‌یابد، صورت بگیرد تا ابتلا به بیماری‌هایی که از طریق مصرف مواد غذایی ایجاد می شود، کنترل شود.
همتی افزود: قطعا عدم کنترل بیماری‌هایی که از طریق مصرف مواد غذایی آلوده ایجاد می‌شود می‌تواند هزینه سنگینی را بر حوزه سلامت کشور تحمیل کند.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان، در مورد انتشار خبری مبنی بر قرنطینه بیماران مبتلا به بیماری تب مالت در بیمارستان لاله تاکید کرد: بیماری تب مالت از جمله بیماری‌هایی نیست که از راه تنفس قابل انتقال بوده و نیاز به قرنطینه داشته باشد. خانه ملت