چاپ خبر
معاون اجتماعی وزارت بهداشت اعلام کرد
تهیه 90 کانکس برای راه‌اندازی خانه‌های بهداشت سیار در مناطق زلزله‌زده
سپید آنلاین   |   نظام سلامت   |   17 بهمن 1396 ساعت 14:25   |   لینک خبر:   sepidonline.ir/n13196

به گزارش سپیدآنلاین، سید محمدهادی ایازی گفت: رونمایی از پیشرفته‌ترین دستگاه رادیوتراپی دنیا در مرکز گامانایف از سوی بنیاد خیریه کامرانی، هماهنگی برای پذیرش کلیه سالمندان و معلولان بی‌سرپرست و ناتوان از سوی دو مرکز خیریه در تهران، کلنگ‌زنی نخستین و مجهزترین مرکز درمانی تخصصی خاورمیانه ویژه مبتلایان به ام.اس. با مشارکت خیرین و هماهنگی با خیران و موسسات خیریه و تهیه حدود 90 کانکس برای راه‌اندازی خانه‌های بهداشت سیار در مناطق زلزله‌زده از جمله اقدامات معاونت اجتماعی در بخش فعالیت های مشارکت خیرین در ایجاد زیرساختهای بهداشتی درمانی است.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت همچنین از راه‌اندازی خانه سازمان‌های مردم‌نهاد سلامت ایرانشهر، تشکیل نخستین هیات مدیره شبکه ملی موسسات خیریه توان‌بخشی، ساخت فاز یک بیمارستان روانپزشکی ایران با مشارکت بانک قرض الحسنه مهر ایران، افتتاح اولین مدرسه بیمارستان رسمی در ایران و نشست های تخصصی سلامت اجتماعی خبر داد.
ایازی در ادامه با اشاره به مشارکت‌های بین بخشی برای ارتقای سلامت جامعه گفت: در این راستا نخستین هیات مدیره شبکه ملی موسسات خیریه توانبخشی تشکیل و چندین تفاهم نامه با سازمانها و وزارتخانه های دیگر منعقد شده است که می‌توان به تفاهم‌نامه وزارت بهداشت با وزارتخانه راه و شهرسازی، و ورزش و جوانان و جهاد کشاورزی اشاره کرد.