چاپ خبر
وزیر بهداشت:
در دولت یازدهم بیش‌از 10برابر سایر دولت‌ها تخت بیمارستانی ایجاد شد
سپید آنلاین   |   سلامت و سبک زندگی   |   19 فروردین 1396 ساعت 18:31   |   لینک خبر:   sepidonline.ir/n12498

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی در حاشیه افتتاح بیمارستان 320 تختخوابی بهلول گناباد گفت: در ابتدای دولت تدبیر و امید قول افزایش 21 هزار تخت بیمارستانی در کشور داده شد در حالی که تاکنون بیش از این میزان تخت افزوده شده است.
وی اظهار کرد: این درحالی است که در مدت فعالیت سایر دولتها به طور متوسط 1800 تا 2 هزار تخت به مجموع تختهای بیمارستانی کشور افزوده شده است. وی گفت: 6500 طرح عمرانی در بخش بهداشت و درمان کشور در حال اجراست که تا پایان دولت 50 درصد آنها تکمیل و به بهره برداری می رسد.
هاشمی افزود: طرحهای نیمه تمام در بخش بهداشت و درمان کشور رو به اتمام است و طرحهای مشابه علاوه بر شهرستان گناباد در شهرستان‌های فریمان، سبزوار، درگز، قوچان، سرخس، خلیل آباد و تربت جام استان خراسان رضوی به اتمام رسیده است. وی اظهار کرد: از مجموع 45 پایگاه اورژانس هوایی در دست اجرا در کشور تاکنون 30 پایگاه راه اندازی شده و بقیه نیز تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به ظرفیتها و موقعیت جغرافیایی گناباد ازنظر ارائه خدمات درمانی به مناطق جنوبی استان خراسان رضوی و شهرستهای همجوار ابراز امیدواری کرد پایگاه اورژانس هوایی در آینده نزدیک در این شهرستان راه اندازی شود. وزیر بهداشت گفت: دولت تدبیر و امید خدمات بسیار در بخشهای مختلف انجام داده که از جمله آنها می توان به اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد.
هاشمی ادامه داد: دولت تاکنون هزاران میلیارد تومان برای اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور هزینه کرده که نقش مهمی در کاهش هزینه ها و مراجعه مردم مناطق شهری و روستایی به بیمارستانها و توسعه کمی و کیفی زیرساختهای عمرانی در بخش بهداشت و درمان داشته است. وی اظهار کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از 12 هزار پزشک متخصص و فوق تخصص با هدف افزایش دسترسی مردم به ویژه در مناطق محروم به پزشکان، در این مناطق و استانهای مرزی مشغول کار شده‌اند.
بیمارستان 320 تختخوابی علامه بهلول گنابادی روز شنبه طی مراسمی با حضور وزیر بهداشت و استاندار خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید. برای ساخت این بیمارستان با زیربنای 23 هزار و 835 مترمربع در هفت طبقه 800 میلیارد ریال هزینه شده است.
بیمارستان بهلول گنابادی شامل بخشهای جراحی، اطفال، داخلی، زایشگاه، مامایی، اتاقهای عمل، همودیالیز، داروخانه، NICU ، CCU، ICU و بخشهای پاراکلینیک شامل آزمایشگاه مرکزی، رادیولوژی دیجیتال، ماموگرافی، سونوگرافی، فلوروسکوپی، سی.تی.اسکن و ام.آر.آی است.