چاپ خبر
وزیر بهداشت:
6500پروژه درمانی در کشور در دست ساخت است
سپید آنلاین   |   سلامت و سبک زندگی   |   19 فروردین 1396 ساعت 13:47   |   لینک خبر:   sepidonline.ir/n12484

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی در مراسم افتتاح مرکز آموزشی، پژوهشی، درمانی حضرت رسول(ص) شهرستان فردوس در ارتباط با پروژه های نیمه تمام درمانی افزود: از شروع به کار دولت آقای روحانی به اندازه 30 سال پروژه نیمه تمام در کشور وجود داشت از جمله در خراسان جنوبی نیز 2 بیمارستان افتتاح شده بود اما به بهره برداری نرسید که مجدد تکمیل و راه اندازی شد.
هاشمی ادامه داد: تلاش داریم پروژه های بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال جاری تکمیل و بهره برداری شود و پروژه هایی که عملیات اجرایی آنها آغاز شده است در دولت دوازدهم به بهره برداری برسد. وی گفت: همچنین تاکنون پروژه ای در این دولت بدون برنامه پیش بینی شده زمان تکمیل، کار ساخت آن شروع نشده است.
وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح بیمارستان یاد شده افزود: خوشحالم که روز ولادت امام محمد تقی (ع) بیمارستان 148 تختخوابی فردوس به بهره برداری رسید و آسایش، آرامش و رضایتمندی مردم شهرستان و مناطق اطراف را فراهم کرده است. هاشمی گفت: کار ساخت این بیمارستان از 10 سال قبل آغاز شد و با مشارکت وزراتخانه های راه و شهرسازی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تکمیل و امروز به بهره برداری رسید.
وی بیان کرد: تلاش داریم متخصصان مورد نیاز این مجتمع درمانی به زودی تامین شود و امید است آمار بیماران تصادفی و فوتی کاهش یابد و این مجتمع به مرکزی مهم و متناسب با نیازهای مردم این منطقه تجهیز شود. مرکز آموزشی، پژوهشی، درمانی حضرت رسول(ص) شهرستان فردوس در زمینی به مساحت 12 هزار و 412 مترمربع احداث و دارای 148 تخت مصوب است.
این مجتمع درمانی دارای بخش های مختلف از جمله ccu ،icu، اورژانس، کودکان، نوزادان، اتاق عمل، دیالیز و ... است. ساختمان این مرکز درمانی در 6 طبقه ساخته شد که در مجموع حدود هزار میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز آن هزینه شده است.