تازه‌های پزشکی

بیماری‌های قلبی جان دیابتی‌ها را بیشتر می‌گیرد

تاریخ انتشار : 07 تیر 1395 ساعت 18:28
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
محققان دانشگاه لیدز انگلیس می‌گویند بیماری‌های قلبی یکی از مهم‌ترین دلایل مرگ‌ومیر در بیماران دیابتی است.

به نوشته ساینس دیلی مطالعه این محققان حاکی از آن است فشارخون بالا، حمله قلبی، سکته مغزی و بیماری‌های قلبی از شایع‌ترین عوارض دیابت است. ولی آنچه بیماران مبتلابه دیابت را بیشتر از همه تهدید می‌کند، بیماری‌های قلبی است.

این مطالعه با بررسی اطلاعات مربوط به بیش از 700 هزار بیمار مبتلابه حمله قلبی در فاصله ژانویه 2003 تا ژوئن 2013 را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار دادند. پس از در نظر گرفتن عواملی همچون سن، جنسیت، یا سایر بیماری‌ها، گروه تحقیقاتی شاهد تفاوت چشم‌گیری در میزان زنده ماندن بیماران دیابتی و غیردیابتی بودند. این تحقیقات نشان می‌دهد بیماران مبتلابه دیابت که انفارکتوس میوکارد داشتند، 56 درصد بیشتر در معرض این مرگ ناشی از حملات قلبی و بیماران دیابتی بدون ابتلا به انفارکتوس میوکارد 39 درصد در معرض مرگ قرار داشتند.

در آمریکا هر 43 ثانیه یک نفر به این عارضه مبتلا می‌شود. بیماری‌های قلبی مهم‌ترین عامل مرگ‌ومیر در سراسر جهان محسوب می‌شوند و بیشتر بیماران مبتلابه دیابت را تهدید می‌کنند.

بر اساس آمار منتشرشده از انجمن دیابت آمریکا، حدود بیش از 29 میلیون نفر در آمریکا به دیابت مبتلا هستند. متخصصان به بیماران مبتلابه دیابت توصیه می‌کنند که با رژیم غذایی مدیترانه‌ای و ورزش منظم دیابت را کنترل کنند تا مشکلات بهداشتی ناشی از آن گریبان گیرشان نشود. نتایج این تحقیقات در نشریه Epidemiology & Community Health منتشرشده است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه