تازه‌های پزشکی / اخبار ایران و جهان

ممکن است ویروس زیکا در ماه‌های آینده به اروپا وارد شود

تاریخ انتشار : 04 خرداد 1395 ساعت 19:29
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سازمان جهانی بهداشت می‌گوید انتظار می‌رود طی چند ماه آینده ویروس زیکا به اروپا برسد،‌ هر چند که احتمال وقوع همه‌گیری، کم تا متوسط است.

به نوشته گاردین سازمان جهانی بهداشت هشدار داده خطر شیوع زیکا در اروپا را نباید دست‌کم گرفت. بیشترین خطر در جزیره مادیرا، ساحل دریای سیاه در روسیه و گرجستان وجود دارد؛ یعنی مناطقی که پشه ناقل بومی آنها است.

به گفته این سازمان در کشورهایی که خطر شیوع زیکا در آنها متوسط است، فرانسه به دلیل تراکم جمعیت شهری بیشترین احتمال را برای وقوع این همه‌گیری دارد.

ارزیابی‌های سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که اگر هیچ عملی انجام نشود، احتمال شیوع ویروس زیکا در اواخر بهار و تابستان وجود دارد.

البته اغلب کشورهای اروپایی، ظرفیت واکنش سریع و موثر را دارند و به همین دلیل، این احتمال در کشورهای اروپایی کم تا متوسط طبقه‌بندی شده است.

مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا گفت: شواهد جدید آشکار می‌کند که احتمال پخش ویروس زیکا در اروپا وجود دارد و این خطر در هر کشور متفاوت است. ما از کشورهایی که در معرض خطر بالاتری قرار دارند، می‌خواهیم تا ظرفیت‌های ملی خود را تقویت کنند و فعالیت‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع گسترده زیکا را در اولویت قرار دهند.

مسئولان سازمان جهانی بهداشت می‌گویند بیماری‌هایی مانند مالاریا که ناقل آنها پشه است، هم‌اکنون در روسیه و گرجستان وجود دارد و سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با ویروس زیکا با آنان در ارتباط هستند.


بر چسب :زیکا, ویروس, اروپا

شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه