نظام سلامت

درمان بیماران حوادث غیرترافیکی برای مستمندان رایگان می‌شود

تاریخ انتشار : 27 دی 1394 ساعت 18:52
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سکان‌دار نظام سلامت کشور طرح رایگان شدن درمان بیماران حوادث غیرترافیکی را می‌پسندد، اما آن را مشروط به برخی ملاحظات می‌کند.

سیدحسن هاشمی در گفت‌وگو با سپیدآنلاین با بیان اینکه وزارت بهداشت موافق رایگان شدن درمان بیماران سوانح است، می‌گوید: «این فرایند اما باید برای افراد مستحق و اعضای دهک پایین جامعه عملیاتی شود.» وی با طرح این سوال که چرا افراد دارای تمکن مالی، باید خدمت رایگان دریافت کنند؟ تصریح می‌کند: «همه دنیا به دنبال دستگیری از افراد مستمند هستند و انتقادات ما به اصل طرح پرداخت یارانه‌ها نیز به همین دلیل است. چراکه معتقدیم فقیر و غنی هر دو به یک نسبت از این طرح بهر‌ه‌مند می‌شوند.»
وزیر بهداشت البته درخواست پول از بیمار سوانح غیرترافیکی، قبل از ارائه خدمت را یک تخلف می‌داند و خاطرنشان می‌کند: «در پذیرش این افراد نباید به وضعیت بیمار مبنی‌بر نوع پوشش بیمه‌ای یا وضعیت مالی توجه شود. آنچه قبل از همه اینها اهمیت دارد، جان مردم است که باید از آن مراقبت شود و مطالبات مالی در مرحله بعد قرار می‌گیرد.» هاشمی به منابع مورد نیاز بیمارستان‌ها برای اجرای کامل این طرح اشاره و اضافه می‌کند: «باید به فرایند اداره بیمارستان‌ها نیز توجه کرد. کمااینکه بیمارستان یک بنگاه اقتصادی است، بابت خدمتی که ارائه می‌دهد، هزینه می‌کند و باید درآمدی داشته باشد تا ارائه خدمت استمرار داشته باشد. در کل در مورد سوانح همه بیمارستان‌های دولتی موظف هستند که خدمت را به موقع ارائه دهند و سال‌هاست که این کار را انجام می دهند. البته در مواردی هم تخلف می‌کنند که قطعا با آنها نیز برخورد می‌شود.»شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه