سلامت در رسانه‌ها

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد:
41میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند


تاریخ انتشار : 21 دی 1394 ساعت 14:34
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: «دولت یازدهم گام بلندی برای رفاه اجتماعی و حمایت از بهداشت و درمان برداشته است و اکنون 41میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه ایرانیان قرار دارند.»

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، محمدجواد کبیر اظهار داشت: «درحال حاضر بیش از 50درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت ایرانیان قرار دارند که بیشتر این افراد روستائیان، عشایر و خانواده‌های محروم شهرهای زیر20هزار نفر جمعیت هستند.»
کبیر با بیان اینکه نزدیک به 91.7درصد جمعیت بیمه شده درآمد ماهانه کمتر از 10میلیون ریال دارند، گفت: «در طرح بیمه سلامت ایرانیان حدود 750سکونتگاه غیررسمی در کشور شناسایی شده و جمعیت این سکونتگاه‌ها تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.»
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهارکرد: «درحال حاضر 23میلیون نفر روستایی و حدود 4میلیون و 500هزار نفر در شهرهای زیر 20هزار نفر از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند و دیگر بیمه‌شدگان در مناطق حاشیه‌ای شهرها و محروم کشور قرار دارند.»
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران یادآور شد: «با آغاز طرح بیمه همگانی سلامت در سال 93 حدود دو هزار و 50پزشک به واحدهای درمانی اضافه شد و اکنون در مجموع حدود 6هزارو 700پزشک در واحدهای ارائه دهنده خدمات درمانی روستایی، عشایری و شهرهای زیر 20هزار نفر کشور مشغول انجام وظیفه هستند.»
وی اضافه کرد: «سال گذشته حدود هزار و 900مرکز درمانی در مناطق روستایی و محروم تعمیر و استانداردسازی شد. همچنین حدود هزارو 800مرکز درمانی در این مدت به امکانات مناسب مجهز شدند. ضمن آنکه در کنار هزارو 500مرکز درمانی، سکونت‌گاه پزشک مهیا شده است.»
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان افزود: «اقلام دارویی مشمول بیمه نیز از 271قلم در ابتدای طرح به 436قلم رسیده است. در بخش خدمات آزمایشگاهی نیز 38مورد خدمات به بیمه‌شدگان ارائه می‌شود.
کبیر به خدمات دندانپزشکی روستاییان اشاره و اظهارکرد: «خدمات دندانپزشکی برای اولین بار از سال93 در روستاها مورد توجه قرار گرفت. البته در ابتدای طرح چهاردرصد خدمات در این بخش داشتیم و اکنون به هفت‌درصد رسیده و امسال حدود هزار و 520میلیارد ریال بودجه برای خدمات دندانپزشکی به روستائیان کشور اختصاص داده شده است.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه