اخبار ایران و جهان

صدور حکم۲ مامور خاطی عربستان

تاریخ انتشار : 12 دی 1394 ساعت 15:18
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس سازمان حج وزیارت با تشریح آخرین اقدامات در مورد مفقودان منا و همچنین ثبت‌نام‌کنندگان تمتع گفت: حکم دو مامور خاطی عربستان صادر شده است و پس از ابلاغ در مورد اعزام عمره تصمیم‌گیری می‌شود.

سعید اوحدی در نشست خبری روز شنبه در مورد اعزام زائران به عتبات عالیات، افزود: در اربعین امسال حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به عتبات اعزام شده‌اند که نظرسنجی‌های به عمل آمده نشان از رضایت این افراد دارد و فقط به دلیل ازدحام زائران در مرز مهران، مشکلاتی در این مرز طی دو روز ایجاد شد؛ به طوری که برخی از زائران بدون ویزا از مرز عبور کرده‌اند.

اوحدی به آخرین وضعیت جانباختگان و مفقودان حادثه منا نیز اشاره کرد و گفت: از ۴۶۱ نفر آمار قطعی جانباختگان فاجعه منا تا این لحظه فقط سه نفر مفقود هستند که هنوز وضعیت آنها مشخص نشده و امیدواریم طی این هفته بتوانیم هویت آنها را نیز شناسایی کنیم.

وی گفت: تا سه‌شنبه این هفته پیکر ۱۳ نفر از جانباختگان فاجعه منا به کشور منتقل می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت از پیگیری چهار پرونده منا، دو پلیس خاطی عربستان در عمره، فرود اضطراری پرواز ایران در عربستان و ورود کامیون سوخت به فرودگاه جده خبر داد و گفت: این پرونده‌ها در حال پیگیری هستند.

اوحدی از صدور حکم دو مامور خاطی عربستان خبر داد و اظهار داشت: به زودی این حکم به قوه قضائیه ابلاغ خواهد شد و پس از آن، در مورد ازسرگیری اعزام زائران به عمره مفرده تصمیم‌گیری خواهد شد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه