سلامت و سبک زندگی

هشدار درباره استفاده از ظروف یک‌بارمصرف برای نذری

تاریخ انتشار : 03 مهر 1396 ساعت 18:18
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس اداره محیط‌زیست شهر تهران با اشاره به اینکه ظروف یک‌بارمصرف برای سلامت انسان مضر هستند، گفت: «این ظروف بسیار دیرتجزیه می‌شوند و ازاین‌رو تهدیدی برای آب‌وخاک هستند. لذا توصیه می‌کنیم از ظروف یک‌بارمصرف کمتری برای نذری استفاده و به‌جای از سایر ظروف جایگزین مانند ظروف گیاهی بهره برده شود چراکه زودتر تجزیه می‌شوند و آسیب‌ کمتری به محیط‌زیست می‌رسانند.»

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، محمدحسین بازگیر با اشاره به اینکه در مورد مشکلات ناشی از پسماندها و ظروف یک‌بارمصرف در ایام محرم با سازمان تبلیغات اسلامی گفت‌وگو کرده‌ایم، تصریح کرد: «قرار شد که این سازمان، موارد زیست‌محیطی را به هیئت‌های مذهبی گوشزد کند. ازاین‌رو تعاملات ما با سازمان تبلیغات اسلامی در ایام محرم و پس‌ازآن بیشتر خواهد شد تا از ظرفیت فرهنگی و تبلیغاتی آن برای گسترش فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست استفاده کنیم.»
رئیس اداره محیط‌زیست شهر تهران ادامه داد: «این اداره سعی کرده است که برای کاهش استفاده از ظروف یک‌بارمصرف در ایام محرم، فعالیت‌های تبلیغاتی و فرهنگی با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی انجام دهد. بر اساس جلسه برگزار شده این سازمان هیئت‌های مذهبی را به کاهش استفاده از ظروف یک‌بارمصرف تشویق خواهد کرد.» بازگیر در پایان اظهار کرد: «بر اساس تعالیم دین اسلام دور ریختن باقیمانده غذاها و نذورات، اسراف است و باید از این کار خودداری شود. امیدواریم بتوانیم از ظرفیت هیئت‌ها برای حفظ محیط‌زیست استفاده کنیم.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه