سلامت در رسانه‌ها

آقاجانی: تعرفه های پزشکی با حداقل افزایش تاثیر چندانی در پرداختی مردم نخواهد داشت

تاریخ انتشار : 30 خرداد 1396 ساعت 00:07
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه افزایش تعرفه و اثر آن برسهم مردم در پرداخت هزینه‌های بستری گفت: با افزایش حداقلی تعرفه های پزشکی، پرداختی مردم افزایش چندانی نخواهد داشت.

به گزارش سپیدانلاین به وزارت بهداشت،‌ دکتر محمد آقاجانی با بیان این مطلب، اظهار داشت: تعادل منابع و مصارف باید اتفاق می‌افتاد و دولت در تصمیمات خود بایستی تمامی جهات را در نظر گیرد. مجموعه تصمیمات دولت در مجموع پرداختی مردم را تغییر چندانی نخواهد داد.
وی افزود:‌به طوری که یکی از این تصمیمات، کنترل رشد تعرفه خدمات بود و شاهدش هم آن است که در سال‌های گذشته هیچ گاه رشد کمتر از 10 درصد تعرفه‌ها را تجربه نکرده بودیم.
آقاجانی با اشاره به مصوبه هیات دولت مبنی بر اجرای 50 راهنمای بالینی از سوی بیمه ها درسال جاری، گفت: مصوبه دیگر هیات دولت درشب گذشته در زمینه خدمات سلامت و تاکید و تصویب دولت برای اجرای 50 راهنمای بالینی است و بنا شد این 50 راهنمای بالینی توسط بیمه‌ها امسال اجرایی شود. اجرای این مصوبه در جهت استانداردسازی خدمات پزشکی و ارتقای کیفیت خدمات پزشکی و جلوگیری از خدمات غیرضرور است.
معاون درمان وزارت بهداشت یکی دیگر ازمصوبات شب گذشته هیات دولت نیز به بازنگری کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت، ناظر است. ویرایش سوم این کتاب در هیات وزیران تصویب شده است.براساس قانون، وظیفه شورای عالی بیمه این بوده که هر ساله این کتاب را مورد بازنگری قرار دهد. تا سال 93 این اتفاق نیفتاده بود و از 93 تا کنون این بازنگری انجام شده است.
وی با بیان اینکه تاکید دولت در ویرایش سوم کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت این بوده که بار مالی جدیدی برای سازمان بیمه ایجاد نشود، افزود: این پیشنهاد شورای عالی بیمه در جهت ایجاد تعادل بین گروه‌های مختلف ارائه دهنده خدمت و نیز تعادل بین منابع و مصارف سازمان‌های بیمه است. پیشنهاد شورای عالی بیمه خدمات درمانی در مورد اصلاح کتاب تعرفه‌ها در جلسه هیات وزیران به تصویب رسید.
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به مصوبه دیگر هیات دولت در جلسه شب گذشته،بیان داشت: مصوبه بعدی نیز مربوط به پزشک خانواده و سرانه آن است؛ به طوری که برای سال 96 مقرر شده بین پنج تا 10 درصد رشد سرانه پزشک خانواده اتفاق افتد که خبر خوبی برای تقویت پزشک خانواده و نظام ارجاع در کشور است.
وی درپایان یادآورشد: دراین مسیر، کتاب ارزش‌گذاری نسبی خدمات سلامت تعدیل و اصلاح و بر اجرای 50 راهنمای بالینی نیز تاکید شد. درمجموع پایداری خدمات و تعادل منابع اهمیت دارد و با توجه به رشد اندک تعرفه‌ها در مقایسه با تورم، این رشد تعرفه تاثیر چندانی در پرداختی مردم نخواهد داشت.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه