تیتر ۱ / نظام سلامت

پاسخ محمدباقر نوبخت در اعتراض به خبر کاهش تعرفه‌ها
تصمیم درباره تعرفه ها، پس از مشورت با سازمان نظام پزشکی


تاریخ انتشار : 09 خرداد 1396 ساعت 17:59
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در خصوص اعتراض به خبر کاهش تعرفه‌ها طی نامه‌ای خطاب به کل سازمان نظام پزشکی اتخاذ هرگونه تصمیم درباره تعرفه‌های خدمات تشخیصی درمانی را به مشورت و همفکری با بخش خصوصی و به ویژه سازمان نظام پزشکی منوط کرد.

به گزارش سپیدآنلاین در نامه محمدباقر نوبخت به علیرضا زالی آمده است:
«در پاسخ به نامه شماره 2626/10/100/396 مورخ 6/2/1396 حضرتعالی، لازم به تایید می‌دانم که اجرای موفقیت‌آمیز طرح تحول سلامت، برآیند همکاری مجدانه دستگاه‌های ذیربط و مشارکت مسئولانه جامعه پزشکی در بخش‌های دولتی و خصوصی بوده است. از این رو، ضمن انعکاس تقدیر دولت از خدمات ارزنده کلیه دست‌اندرکاران اجرای این طرح ضروری و نافع، که موجب دسترسی ارزان‌تر و عادلانه‌تر مردم به امکانات درمانی کشور شده است، تاکید می‌نمایم که در چارچوب منشور حقوق شهروندی، هرگونه اصلاحات لازم برای افزایش کارایی و اثربخشی این طرح، از جمله تعرفه خدمات سلامت نیز کماکان با برخورداری از همفکری و پیشنهادهای سازنده بخش خصوصی به ویژه تشکل‌های رسمی همچون سازمان نظام پزشکی انجام می‌شود. از این رو، ارائه هر پیش‌نویسی در این ارتباط به هیات محترم وزیران که طبق بند الف ماده 9 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه پس از تایید سازمان برنامه و بودجه کشور صورت می‌گیرد، با رایزنی‌های مذکور انجام خواهد شد.
در این راستا به معاونت محترم توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان، ماموریت داده شده است تا با تشکیل جلسات مشارکت جویانه، زمینه لازم برای اتخاذ تصمیمات مناسب و منطقی را فراهم نمایند.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه