تیتر ۱ / نظام سلامت

در ادامه تجمعات اعتراضی پرسنل درمانی و پزشکان
دکتر روحانی! صدای ما باشید، وزیر شما صدای پزشکان را نمی شنود


تاریخ انتشار : 08 خرداد 1396 ساعت 16:39
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
پس از بالا گرفتن اختلافات بین فارغ التحصیلان رشته‌های علوم پایه و رشته‌هایی چون پاتولوژی و کشیده شدن این اعتراضات مقابل مقابل سازمان نظام پزشکی و مجلس، پاتولوژیست‌ها در ادامه اعتراضات خود صبح امروز مقابل نهاد ریاست جمهوری اقدام به تجمع کردند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از فارس، نایب رئیس انجمن آسیب‌شناسی ایران معتقد است که وزیر بهداشت بدون در نظر گرفتن ابعاد موضوع و تحت تاثیر لابی نسبت به امضای یک آیین‌نامه اقدام کرده که با این امضاء سلامت مردم به خطر خواهد افتاد.
به اعتقاد فرید کرمی، این دستورالعمل یک گام به عقب تلقی می شود و کسانی که پزشک نیستند مجوز مدیریت آزمایشگاه را پیدا می‌کنند و در واقع این اقدام وزارت‌خانه تحت تاثیر لابی قوی PHD های علوم پایه انجام گرفته است. روی برخی از این پلاکاردها شعارهای انتقادی به سیاست های وزارت بهداشت نوشته شده است.
«آقای روحانی، وزیر شما 4 سال است که هر انتقادی از وزارت بهداشت را با تخریب جایگاه اجتماعی پزشکان پاسخ داد.» و «دکتر روحانی وزیر شما صدای پزشکان را نمی شنود، شما صدای ما باشید.» و «آقای وزیر حرمت اساتید خود را شکستید.» از جمله پلاکاردهایی بود که در دستان پزشکان معترض در جلوی نهاد ریاست جمهوری قرار داشت.
در حالی که این تجمع در حال برگزاری بود، سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری در خصوص آن عنوان کرد: «تجمعات خیابانی کمک‌کننده و زیبنده ما نیست، اقشار روشن‌فکر می‌توانند مسائل را با گفتمان حل کنند، چون گروه‌های مختلف نظرات و اهداف و مصالح متفاوت دارند، پس باید به تولیت اعتماد شود. ما مصالح مردم و گروه‌های مختلف را در نطر می‌گیریم.»
حریرچی تصریح کرد: «قانون از لحاظ دولت باید اجرا شود، کسی که phd دارد بعد از دوره قرار است آزمایشگاه بزند. هم اکنون تعداد قابل توجهی آزمایشگاه را کسانی اداره می‌کنند که هیچ‌کدام پزشک نیستند اما بعضی رسانه‌ها جوری جو ایجاد می‌کنند که انگار موضوع عجیبی است.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه