سلامت در رسانه‌ها

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت بهداشت خبر داد:
آماده شدن 16 آمبولانس برای مقابله با تهدیدات بیوتروریسم و شیمیایی


تاریخ انتشار : 30 فروردین 1396 ساعت 13:13
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت بهداشت گفت: 16 آمبولانس سی . بی . آر. ان. ای (تهدیدات شیمیایی، میکروبی، پرتوزاینده، هسته‌ای و زیستی CBRNE) با همکاری وزارت دفاع برای مقابله با حملات بیوتروریسم، شیمیایی، زیستی، هسته‌ای و پرتوی آماده کرده‌ایم.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، پیرحسین کولیوند با اعلام این خبر گفت: این آمبولانس ها به تجهیزات خاص سی . بی . آر. ان. ای (تهدیدات شیمیایی، میکروبی، پرتوزاینده، هسته‌ای و زیستی CBRNE) مانند برانکارد فشار منفی و امکاناتی که برای مسائل پرتوی و هسته ای باید وجود داشته باشد، مجهز هستند.
وی افزود: برای تجهیز این آمبولانس ها از امکانات داخلی استفاده کردیم و تجهیزات آن خیلی خوب بوده و قابل رقابت با آمبولانس های کشورهای پیشرفته است که این مساله افتخاری برای ایران به شمار می رود.
مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت بهداشت، اظهار داشت: تصمیم داریم هر دانشگاه علوم پزشکی کشور را به پنج آمبولانس سی . بی . آر. ان. ای (تهدیدات شیمیایی، میکروبی، پرتوزاینده، هسته‌ای و زیستی CBRNE) مجهز کنیم و این آمبولانس ها را آماده داشته باشیم تا هرگاه اتفاقی افتاد بتوانیم از آنها استفاده کنیم.
کولیوند یادآور شد: این آمادگی ها باید همیشه در هر کشوری وجود داشته باشد و آمبولانس های دانشگاه های علوم پزشکی کشور تا پایان سال مجهز می شوند و این تعداد نیز کافی است. کولویند افزود: هزینه تجهیز هر آمبولانس تقریبا 40 میلیون تومان برآورد می شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه