سلامت در رسانه‌ها

مقام مسئول در سازمان بهزیستی:
بکارگیری روانشناسان درمهار آسیب‌های اجتماعی یک ضرورت انکار ناپذیراست


تاریخ انتشار : 29 فروردین 1396 ساعت 18:02
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :

رئیس دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور گفت: آسیب‌های اجتماعی موضوع مهم جهان و جامعه امروز ایران است و به‌کارگیری روانشناسان یک ضرورت انکارناپذیر در مهار و پیشگیری از این آسیب‌ها خواهد بود.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، مهدی میرمحمد صادقی روز سه شنبه درنشست خبری در سازمان بهزیستی کشور افزود: خدمات روانشناسان به عنوان قشر متخصص می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کند و برای سلامت روان جامعه ایرانی باید به این قشر توجه جدی کنیم.
وی تاکیدکرد: توجه به روانشناسان یکی از اولویت‌های مهم سیاسی،‌ علمی و اجتماعی کشور به شمار می‌رود.

اهمیت روانشناسی سیاسی در بحران‌های اجتماعی
رئیس دفترمشاوره وامور روانشناختی سازمان بهزیستی کشورگفت: روانشناسی سیاسی یکی از حوزه‌هایی است که می‌تواند دربحران های اجتماعی و سیاسی مورد استفاده قرار گیرد.
صادقی افزود: روانشناسان در حوزه روانشناسی سیاسی می‌توانند به سیاستمداران آموزش دهند که دربحران های اجتماعی و سیاسی، چطور با مردم رفتار کنند و آسیبی از سوی رسانه‌ها به مردم وارد نشود.

برگزاری نخستین جشنواره روانشناسی و مشاوره
وی در ادامه از برگزاری نخستین جشنواره روانشناسی و مشاوره همزمان با دهمین بزرگداشت روز جهانی روانشناسی در سازمان ملل متحد در روز پنجشنبه 31 فروردین ماه جاری خبر داد و گفت: این جشنواره با همکاری سازمان بهزیستی و دانشگاه شهید بهشتی و 11 انجمن فعال در حوزه روانشناسی برگزار می‌شود.
صادقی با اشاره به 31 فروردین ماه برابر با 20 آوریل اظهارکرد: شعار روز جهانی روانشناسی با عنوان « ارتقای بهزیستی در قرن 21 و مشارکت روانشناسان و مشاوران برای چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و محیطی» تعیین شده که جشنواره نیز با این محوریت، برگزار می‌شود.
وی، توجه به مشارکت دادن جامعه روانشناسان و ایجاد فرصت‌های معرفی روانشناسان اثرگذار را از اهداف نخستین جشنواره روانشناسی و مشاوره برشمرد و گفت: این جشنواره فرصتی است تا توجه سیاست گذاران و دولتمردان به اهمیت جامعه روانشناسان، جلب شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه