سلامت در رسانه‌ها

عضو کمیسیون بهداشت مجلس:
تربیت پرستار در بیمارستان آسیب‌زا است


تاریخ انتشار : 22 بهمن 1395 ساعت 17:50
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: پرستارانی که در بیمارستان تربیت می‌شوند نمی‌توانند جای پرستار را بگیرند چون تخصص و مهارت کافی را ندارند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از نظام پرستاری، سیامک مره‌صدق اظهار داشت: متاسفانه از سال‌ها پیش میزان ورودی دانشکده‌های پرستاری بر اساس ضوابط علمی نبوده چون طبق ضابطه، باید به ازای هر پزشک که فارغ‌التحصیل می‌شود ۷ تا ۸ پرستار فارغ‌التحصیل می‌شد که این تقسیم‌بندی صورت نگرفت.
وی افزود: از طرفی مهاجرت و رفتن به حرفه‌های دیگر هم تعداد پرستاران در بیمارستان‌ها را کم کرد از این‌رو وزارت بهداشت برای جبران این کمبود تصمیم به تربیت پرستار در بیمارستان گرفت که این اصلاً منطقی نیست و در کوتاه‌مدت شاید پاسخ دهد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تربیت افرادی به‌عنوان کمک پرستار یک راه حل کوتاه‌مدت است برای حل مشکل کمبود نیرو. وی با بیان اینکه در درازمدت با افزایش تعداد دانشکده‌های پرستاری و زیاد کردن ظرفیت مشکل کمبود نیرو حل خواهد شد گفت: نباید به حرفه پرستاری با تصمیم‌های نادرست آسیب زد چون در این آموزش‌ها به‌طور حتم استانداردها رعایت نخواهد شد.
مره‌صدق تاکید کرد: در صورتی که آموزش‌ها کیفیت نداشته باشد، به‌شدت کیفیت علمی افت پیدا می‌کند و مسائل اخلاقی نیز دچار مشکل خواهد شد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه