سلامت در رسانه‌ها

معاون وزیر بهداشت خبر داد:
پرداخت مطالبات کارانه پرستاران تا پایان سال


تاریخ انتشار : 18 بهمن 1395 ساعت 16:55
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: با تخصیص اعتبارات دولتی به وزارت بهداشت تا پایان سال 95، مطالبات کارانه پرستاران پرداخت می‌شود.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، محمد میرزابیگی در مراسم روز پرستار که در دانشگاه حکیم سبزواری، برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از مشکلات حوزه پزشکی کشور کمبود نیروی پرستاری است و در حال حاضر به ازای هر تخت بیمارستانی باید 2.5 پرستار حضور داشته باشد که این میزان در کشور 1.4 است.
وی ادامه داد: در طول سه سال دولت تدبیر و امید به ازای هر تخت بیمارستانی تعداد پرستاران از 0.7 درصد به 1.8درصد افزایش یافته است. معاون پرستاری وزارت بهداشت، تدوین سند عرضه و تقاضا نیروی پرستار و افزایش ظرفیت دانشکده‌های پرستاری را از اقدامات شاخص وزارت بهداشت دانست و افزود: در حال حاضر 60 هزار دانشجوی پرستاری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و 10هزار نیروی کمک پرستار مشغول به تحصیل هستند.
وی با بیان اینکه در طول دو سال گذشته بیش از 43 هزار نیروی پرستار دانشگاهی استخدام شدند که از این تعداد 16هزار نفر در طرح تحول سلامت، 7500 نفر طرح نیروی انسانی، 5000 نفر جایگزینی مرخصی زایمان، 4000 دانشجوی سال آخر دانشگاه و 11 هزار نفر نیز به صورت استخدام دولتی جذب شدند.
معاون پرستاری وزیر بهداشت با بیان اینکه با وجود جذب این تعداد، توسعه تخت‌ها و بخش‌های بیمارستانی باعث شده تا به شاخص‌های مورد نیاز نیروی پرستاری کشور نرسیم، عنوان کرد: با سطح‌بندی خدمات و سند عرضه و تقاضا طی سال‌های آینده مشکلات کمبود پرستار رفع می‌شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه