سلامت در رسانه‌ها

رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی:
صنعت داروسازی گرفتار بیماری «نقدینگی» شده است


تاریخ انتشار : 17 بهمن 1395 ساعت 16:28
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی گفت: متاسفانه صنعت داروسازی کشور در ماه‌ها و سال‌های گذشته دچار بیماری «نقدینگی» شده است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، عباس کبریایی‌زاده روز یکشنبه در مراسم رونمایی از تولید داروی جدید ترک سیگار در شرکت داروسازی کوثر، اظهار داشت: بعد از انقلاب یکی از صنایع افتخارآمیز در کشورمان، صنعت داروسازی بوده که توانسته قابلیت‌های فراوانی در تولید دارو در تمامی مراحل آن داشته باشد.
وی با اعلام اینکه بیش از ۹۶درصد نیاز دارویی کشور در داخل تولید می‌شود، گفت: صنعت داروسازی کشورمان با حداقل وابستگی به خارج از کشور توانسته در مسیر خودکفایی دارویی موفق باشد. رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی با اشاره به مشکلات زیادی که صنعت داروسازی کشور دچار آن است، افزود: متاسفانه صنعت داروسازی ما در ماه‌ها و سال‌های گذشته به جهت تحمل هزینه‌های مالی با بیماری نقدینگی مواجه شده است.
کبریایی‌زاده با عنوان این مطلب که مشکلات مالی صنعت داروسازی قابل‌حل است، افزود: مسئولان به فریاد این صنعت برسند تا شاهد شکوفایی بیش‌ازپیش آن در کشور باشیم. وی با اعلام اینکه برای ۹۶درصد داروی مورد نیاز کشور در سال گذشته ۷۷۰ میلیون دلار ارز دیده شد، گفت: برای ۳.۷ داروهای وارداتی بیش از هزار و ۱۰۰میلیون دلار ارز تخصیص یافته است.
رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی تاکید کرد: اگر صنعت داروسازی زمین بخورد و نتواند به نوآوری‌های خودش ادامه بدهد قطعاً نخواهد توانست پاسخگوی آیندگان بشود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه