سلامت در رسانه‌ها

جذب 10میلیارد تومان اعتبار تجهیزات پزشکی در کردستان

تاریخ انتشار : 10 بهمن 1395 ساعت 16:15
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان گفت: در سال‌جاری 10میلیارد تومان برای بخش تجهیزات پزشکی در کردستان اعتبار گرفته‌ایم که برای تجهیز و ارتقای بیمارستان‌ها به کار گرفته می‌شود.

‌به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، ‌هوشنگ فولادی در نشست با اصحاب رسانه استان کردستان، اظهار کرد: امروز در حوزه درمان کشمکش‌های زیادی حاکم است و ادغام حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی و درمان وزارت بهداشت و ادغام بیمه‌های پایه از بحث‌های مطرح و چالشی است.
وی با اشاره به اینکه منابع موجود در سازمان تامین اجتماعی متعلق به اشخاص است، افزود: این سازمان مدعی است 9.27 درصد سهم درمانی که از بیمه شدگان اخذ می‌کند، در حوزه درمان هزینه می‌شود، در حالی که وزارت بهداشت آن را نمی‌پذیرد.
مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان با اشاره به انتقادات وزارت بهداشت از سازمان تامین اجتماعی، عنوان کرد: سازمان تامین اجتماعی حتی یک ریال بودجه دولتی دریافت نمی‌کند، درحالی که اجرای طرح تحول نظام سلامت توسط وزارت بهداشت به طور کامل از بودجه دولتی تامین می‌شود.
وی ادامه داد: دولت بالغ بر 130 هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است و اگر توان بازپرداخت مطالبات علوم پزشکی را داشته باشد، باید این طلب را وصول کند. فولادی اعلام کرد: تامین اجتماعی باید ماهانه 5 هزار و 300 میلیارد تومان تجهیز منابع داشته باشد تا بتواند امورات خود را بچرخاند و این میزان 1.5 برابر یارانه پرداختی از سوی دولت به مردم در سراسر کشور است.
وی با اشاره به اینکه معیشت 5 میلیون نفر از جمعیت کشور به سازمان تامین اجتماعی وابسته است، گفت: تامین معیشت این افراد از سوی سازمان ضروری است. مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان مجموع اعتبارات مدیریت درمان کردستان در سال 95 را 192 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: درمان غیرمستقیم 107 میلیارد تومان، درمان مستقیم 80 میلیارد تومان و 5 میلیارد تومان نیز اعتبار عملیاتی شده است.
وی از ارتقای اورژانس بیمارستان تامین اجتماعی سنندج تا پایان سال خبر داد و اعلام کرد: بالغ بر 2.5 میلیارد تومان اعتبار برای آن مصوب شده است. فولادی همچنین از تصویب 2 هزار متر مربع زمین برای بیمارستان سقز خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم با این اعتبار پلی کلینیکی را که به بیمارستان تبدیل شده بود، به یک بیمارستان واقعی و پاسخگوی نیازهای مردم تبدیل کنیم.
وی ادامه داد: با توجه به افزیش سرطان سینه در بین زنان در کردستان، بیمارستان‌های سقز و سنندج به دستگاه ماموگرافی مجهز می‌شوند. مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان همچنین، با اشاره به اینکه امسال 10 میلیارد تومان در حوزه تجهیزات پزشکی اعتبار گرفته‌ایم، گفت: این اعتبار برای ارتقای تجهیزات پزشکی از جمله ارتقای دستگاه‌های رادیولوژی آنالوگ به دیجیتال، راه‌اندزی سیستم پکس و ... به منظور ارائه خدمات بهتر به مردم استفاده می‌شود.
فولادی با اشاره به افزایش آمار سزارین نسبت به سال گذشته در استان، خاطرنشان کرد: بیمارستان سنندج از نظر انجام سزارین مطابق میانگین جهانی است اما بیمارستان سقز به دلیل کمبود متخصص زنان و تعداد زیاد سزارین، آمار استان را در این زمینه افزایش داده است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه