سلامت در رسانه‌ها

جریمه ۹۳میلیون روبلی سیگاری‌های متخلف در روسیه

تاریخ انتشار : 02 بهمن 1395 ساعت 15:13
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
دولت روسیه در بازه 9ماهه ژانویه تا ماه سپتامبر۲۰۱۶ میلادی، بیش از ۹۳میلیون روبل (۱.۵میلیون دلار) متخلفان از قانون منع دخانیات در امکان عمومی را جریمه کرده است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، براساس قانون منع دخانیات در امکان عمومی در بازه 9ماهه ژانویه تا ماه سپتامبر۲۰۱۶ میلادی بیش از 9هزار و 500 نفر به دلیل عدم رعایت قانون در استفاده از دخانیات در امکان عمومی جریمه شده‌اند.
درحال حاضر قانون ممنوعیت استعمال دخانیات در سراسر روسیه اجرا می شود که به موجب آن جریمه سیگار کشیدن در امکان عمومی از ۴۵دلار و کشیدن سیگار در رستوران‌ها هزار دلار برای فرد سیگاری و ۲۰۰۰دلار هم برای صاحب رستوران، جریمه درپی خواهد داشت.
روسیه با بیش از ۴۴میلیون سیگاری، چهارمین بازار مصرف سیگار در جهان است که بیش از ۶۰درصد مردان این کشور سیگاری هستند.
دولت روسیه برای مبارزه با دخانیات قصد دارد با ادامه افزایش مالیات سیگار، از شمار سیگاری‌ها در این کشور بکاهد و در همین راستا از سال ۲۰۱۸ میلادی تمامی محصولات دخانی الکترونیکی نیز شامل مالیات سیگار می شوند.
همچنین دولت روسیه برنامه‌ای را در دست تهیه دارد تا استفاده از تمامی محصولات دخانی برای متولدین ۲۰۱۵ میلادی به بعد در سراسر این کشور ممنوع شود و متخلفان آن با جریمه‌های سنگین روبه‌رو شوند.


بر چسب :سیگار, روسیه, سلامت

شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه