سلامت در رسانه‌ها

قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری عنوان کرد:
وضعیت پرستاری بعد از مصوبه مجلس/مشکلات پابرجاست


تاریخ انتشار : 27 دی 1395 ساعت 15:47
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
قائم مقام رئیس سازمان نظام پرستاری با اشاره به مصوبه روز گذشته مجلس درخصوص اجرای تعرفه‌های پرستاری در برنامه ششم توسعه، گفت: با این مصوبه مجلس، دولت مکلف می‌شود که قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را اجرا کند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از نظام پرستاری، محمد شریفی‌مقدم گفت: با توجه به مصوبه روز گذشته مجلس مبنی بر الزام دولت به اجرای تعرفه‌های پرستاری، دولت مکلف شد که این قانون را که تکمیل کننده قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری است، براساس برنامه ششم اجرا کند.
وی افزود: مصوبه مجلس گامی بزرگ در راستای اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است که در سال ۱۳۸۶ به تصویب مجلس رسیده بود. شریفی‌مقدم با عنوان این مطلب که مصوبات مجلس دو شکل دارد، توضیح داد: اگر مصوبات به صورت لایحه از طرف دولت آمده باشد، می بایست اعتبارات آن نیز توسط دولت تامین شود و اگر به صورت طرح از سوی مجلس تصویب شود، نباید بار مالی داشته باشد. این مسئله در مورد قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری صدق می کند و وزارت بهداشت به همین بهانه از اجرای آن سر باز می زند.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور، افزود: سازمان نظام پرستاری برای اجرای این قانون در سال ۹۶، بودجه ۱۰۰۰میلیارد تومانی به وزارت بهداشت پیشنهاد داده بود که متاسفانه لحاظ نشد. وی گفت: حالا که مجلس مصوبه جدید را در قالب برنامه ششم به تصویب رسانده است، دولت مکلف به اجرای آن است.
شریفی‌مقدم با اشاره به ابهامی که در زمینه سقف کارانه پرداختی در این مصوبه آمده است، افزود: منظور از سقف پرداختی کارانه همان کارانه کلی بیمارستان است که می بایست سهم پرستار از آن جدا شود.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور با تاکید بر اینکه جامعه پرستاری همواره قدردان افراد حقیقی و حقوقی است که گره ای از مشکلات پرستاران باز می کنند، گفت: جامعه پرستاری از نمایندگان ملت به خصوص کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و همچنین عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری، بابت این حمایت ها و مصوبات، قدردانی و تشکر می کند.
شریفی‌مقدم با عنوان این مطلب که مشکلات جامعه پرستاری با وزارت بهداشت نه تنها باقی مانده که تشدید هم شده است، افزود: نارضایتی پرستاران به اوج خود رسیده است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه