دارو و فناوری

تایید «استلارا» برای بیماری کرون

تاریخ انتشار : 20 دی 1395 ساعت 21:51
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سازمان غذا و داروی آمریکا داروی اوستکینوماب ustekinumab را با نام تجاری استلارا Stelara و محصولی از کمپانی Janssen Biotech، برای درمان بیماری کرون فعال با شدت متوسط تا شدید، در بیماران 18 سال و بالاتر تایید کرد.

سپید: این داروی جدید که مهارکننده اینترلوکین 23/12 است، به‌طور اختصاصی برای بیماران مبتلا به کرون تجویز می‌شود که روی درمان با ایمونومدولاتورها یا کورتیکواستروئیدها، با شکست درمانی مواجه شده یا آنها را تحمل نمی‌کنند، اما روی درمان با بلاکرهای TNF شکست درمانی نداشته‌اند یا درمان را با یکی یا بیشتر از بلاکرهای TNF تحمل نکرده یا شکست درمانی داشته‌اند.
اوستکینوماب، در حال حاضر در ایالات متحده برای درمان بیماران مبتلا به پلاک‌های پسوریازیسی و آرتریت پسوریاتیک تائید شده است.
تاییدیه سازمان غذا و دارو یک پیشرفت مهم در درمان بیماران مبتلا به بیماری کرون محسوب می‌شود، زیرا این درمان مکانیسم عملکرد جایگزینی را برای القا و نگهداشت بهبود بالینی در طول زمان ارائه می‌دهد. براساس نتایج به دست آمده از کارآزمایی‌های بالینی، استلارا توانسته مزیت‌های بالقوه‌ای برای بسیاری از بزرگسالان مبتلا به بیماری کرون داشته باشد.
در این کارآزمایی‌های بالینی، بیش از 1300 بیمار در طول مطالعات محوری فاز 3 بررسی شدند. نتایج حاکی از آن بودند که پس از تزریق داخل وریدی یک دوز القایی از استلارا، بیماران 6 هفته پس از درمان، با بهبود علایم مواجه شدند. نکته قابل توجه آنکه، بهبود معنی‌دار در بیماران ظرف 3 هفته دیده شد.
شرکت دارویی سازنده اعلام کرد، اغلب بیماران که به دوز القایی اولیه پاسخ داده و درمان با استلارا را با دوزهای نگهدارنده، هر 8 هفته یکبار، به صورت زیرپوستی دریافت کردند، در پایان هفته 44 نیز همچنان در فاز بهبودی قرار داشتند یا به عبارت دیگر، 52 هفته پس از آغاز درمان با دوز القایی.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه