تیتر ۱ / سلامت در رسانه‌ها / نظام سلامت

سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت رفاه خبر داد:
آغاز استعلام بسته‌های پیشنهادی تعرفه‌های پزشکی 96


تاریخ انتشار : 19 دی 1395 ساعت 12:51
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز استعلام اطلاعات و بسته‌های پیشنهادی تعرفه‌های پزشکی خبر داد و گفت: مسلما زمانی که دولت و بیمه‌ها به شدت بدهکارند، هزینه‌ها به شدت افزایش یافته و دولت اوراق قرضه منتشر می‌کند تا بدهی‌ها را تسویه کند، عملا رشد تعرفه‌ها بسیار مشکل است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، میکاییلی درباره دستورکار شورای‌عالی بیمه در دو ماه انتهایی سال جاری اظهار کرد: معمولا تعیین تعرفه‌های پزشکی سال آینده در دستورکار شورای‌عالی بیمه قرار می‌گیرد.
وی افزود: اکنون استعلام از مراکز مختلف شروع شده است. تورم را از مرکز آمار و بسته‌های پیشنهادی را از نظام پزشکی، وزارت بهداشت و سازمان‌های بیمه‌گر پایه دریافت و استعلام می‌کنیم. سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پس از جمع‌بندی بسته‌های پیشنهادی و اطلاعات گردآوری شده امر بررسی و کار کارشناسی تعرفه‌گذاری آغاز می‌شود گفت: البته تعیین تعرفه صرفا به معنای افزایش آن نیست اما حتما تلاش می‌کنیم تعرفه‌ها را تا قبل از سال جدید تعیین تکلیف کنیم.
میکاییلی در پاسخ به اینکه آیا تعرفه‌ها همپای نرخ تورم رشد می‌یابد؟ افزود: مسلما زمانی که دولت و بیمه‌ها به شدت بدهکارند، هزینه‌ها به شدت افزایش یافته و دولت اوراق قرضه منتشر می‌کند تا بدهی‌ها را تسویه کند عملا رشد تعرفه‌ها بسیار مشکل است.
وی تاکید کرد: البته تعیین تعرفه‌ها به عوامل مختلفی وابسته است و براساس آیتم‌های متفاوتی وزن دهی می‌شود؛ برخی مستقیما با وزرات بهداشت مرتبط است، برخی روی پرداختی مردم و برخی روی درآمد پزشکان تاثیر می‌گذارد که در رشته‌های مختلف درباره هر یک تصمیم‌گیری می‌شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه