تازه‌های پزشکی

دانشمندان ایرلندی اعلام کردند:
شناسایی یک عضو جدید در سیستم گوارش بدن


تاریخ انتشار : 18 دی 1395 ساعت 22:58
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
دانشمندان اعلام کردند عضو جدیدی را در سیستم گوارش کشف کرده‌اند که روده کوچک را به دیواره عقبی شکم متصل کرده و همه چیز را در سر جای خودش نگه می‌دارد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، سال‌ها متخصصان تصور می‌کردند که این عضو موسوم به «مِزانتِر» یا روده بند متشکل از بخش‌های مختلف بافت است، درحالی که اکنون مشخص شده است خودش یک ساختار واحد و یکپارچه است.
از آنجا که یک عضو باید یک ساختار واحد را تشکیل دهد تا بتواند یک عملکرد مهم و حیاتی را انجام دهد از اینرو این بافت را باید یک عضو تلقی کرد. تحقیق اخیر محققان بیمارستان دانشگاه لیمریک ایرلند نشان می‌دهد مزانتر یک نوار واحد از بافت است که از لوزالمعده شروع شده و تا روده کوچک و بزرگ پیچیده شده و ادامه می‌یابد.
هدف این بافت نگهداری از این اعضای بدن در سرجای خودشان بوده تا بتوانند عملکردهای خود را به خوبی انجام دهند.
جی کالوین کافی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «طبق ارزیابی تیم ما، توصیف آناتومی گذشته درست نبوده است، این عضو پیچیده و چند تکه نیست، بلکه ساختاری ساده و به هم پیوسته دارد.»
وی در ادامه می‌افزاید: «حال که به ساختار و آناتومی جدیدی رسیدیم، قدم بعدی عملکرد آن است. اگر عملکرد آن را درک کنیم می‌توانیم موارد غیرطبیعی را شناسایی کرده و به بیماری‌ها پی ببریم.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه