سلامت در رسانه‌ها

سخنگوی کمیسیون بهداشت‌ مجلس:
مطالبات وزارت بهداشت از بیمه سلامت پابرجا است


تاریخ انتشار : 17 دی 1395 ساعت 16:45
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سخنگوی کمیسیون بهداشت‌ مجلس معتقد است: انتقال سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت و درمان موجب تغییری در مطالبات مالی این دو نهاد نمی‌شود و در ساختار جدید بدان پرداخته خواهد شد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدنعیم امینی‌فرد در توضیح جداسازی سازمان بیمه سلامت از وزارت رفاه در شرایطی که بیمه سلامت به وزارت بهداشت چندهزار میلیارد تومان بدهکار است، گفت: سازمان بیمه سلامت ایران سازمانی مستقل و دارای اساسنامه است، بنابراین تمامی تکالیفی که از گذشته برعهده داشته از بین نخواهد رفت و در ساختار جدید بدان پرداخته خواهد شد، در واقع از نظر مطالبات مالی چیزی تغییر نخواهد کرد.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس تصریح کرد: کمیسیون بهداشت مجلس و وزارت بهداشت نیز باید کمک کنند که سازمان بیمه سلامت به صورت توانمند تشکیل شود و راهنمایی بالینی برای جلوگیری از سرباری هزینه‌ها را نیز اجرایی سازد، در این صورت دولت از کمک مجلس بی‌بهره نخواهد بود و بدهی انباشته‌ای که این سازمان داشته را می‌توانند مرتفع سازند.
وی افزود: در متمم بودجه سال 95، هشت هزار میلیارد تومان برای سازمان بیمه سلامت تصویب شد، با این حال در ادامه به شرط اصلاح ساختار سازمان همچنان کمک خواهیم کرد. امینی‌فرد با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت در گذشته نتوانست وظایف نظارتی خود را انجام دهد، افزود: این سازمان به دلیل عدم داشتن راهنمایی بالینی هیچ‌گاه به وظیفه نظارتی خود نپرداخت و حداکثر نظارت این سازمان در تطبیق هویت پزشکان بود، هرچند عنوان شده که راهنمایی بالینی تدوین کرده‌اند اما در عمل نبود راهنمایی بالینی مشخص است.
امینی‌فرد با تاکید بر بُعد نظارتی سازمان بیمه سلامت، تصریح کرد: نظارت این سازمان از سوء برداشت‌ها یا اشتباهات پزشکان جلوگیری خواهد کرد، ساختار این سازمان در صورتی که از افراد توانمند و متخصص بهره گیرد اصلاح می‌شود البته باید مدیریت هزینه‌ها نیز رد دستور قرار گیرد تا پرونده‌ها روال منطقی علمی از جهت ارزیابی پیدا کنند.
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس ادامه داد: اگر در جهت اجرای راهنمایی بالینی اقدام موثر انجام گیرد مشکلاتی که در این زمینه مطرح است به خودی خود رفع می‌شود، در حقیقت با انتزاع سازمان بیمه سلامت ایران از وزارت رفاه و انتقال آن به وزارت بهداشت و درمان وظیفه نظارتی این سازمان علمی‌تر، مستندتر و قوی‌تر می‌شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه