سلامت در رسانه‌ها

تبعات خرابی دستگاه رای‌گیری مجلس:
احتمال انتقال شورای‌عالی بیمه قوت گرفت


تاریخ انتشار : 16 دی 1395 ساعت 15:10
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
موضوع خرابی دستگاه رای گیری مجلس در هنگام بررسی یکی از بندهای برنامه ششم توسعه در موضوع بیمه‌ها، با ابهاماتی همراه شده است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، در هنگام بررسی موضوع انتقال دبیرخانه و شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت، خرابی دستگاه رای گیری مجلس، باعث شد تا اختلالی در شمارش آرا پیش بیاید. در همین ارتباط، دکتر غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس، معتقد است که احتمال تغییر رای بر سر این موضوع وجود دارد.
وی درخصوص اشکال فنی به وجود آمده در زمان رای‌دهی یکی از موافقان طرح انتقال شورای عالی بیمه سلامت به وزارت بهداشت، گفت: زمانی که دستگاه رای دهی یک نماینده دچار اشکال شود، به نحوی که امکان رای دادن از بین برود، واحد خدمات و آمار مجلس بررسی های لازم را انجام می دهد تا حقی از نماینده ضایع نشود.
جعفرزاده با بیان اینکه وجود اشکال در دستگاه رای دهی حسینعلی شهریاری از سوی واحد آمار تایید شده است، افزود: به هر حال۳۰۰ دستگاه رای دهی در صحن موجود است که روزانه تعداد زیادی رای گیری با آنها انجام می شود. کما اینکه یک بار و به مدت دو روز، دستگاه رای دهی بنده نیز دچار اشکال شده بود.
وی با یادآوری اینکه این نوع اشکالات مسبوق به سابقه و حق شکایت برای نماینده محفوظ است، خاطرنشان کرد: هیئت رئیسه مجلس برای رسیدگی به همین دست شکایات تشکیل شده است. در این موارد، رای گیری مجدد انجام نمی گیرد، اما رای فرد را از او می پذیرند و با ثبت آن، نتیجه رای گیری تغییر خواهد کرد. همان طور که در مورد پیشین که این اتفاق افتاد و همین حساسیت نیز وجود داشت، در نهایت نتیجه رای دهی تغییر کرد.
گفتنی است روز چهارشنبه به هنگام بررسی یکی از موضوعات حوزه سلامت، وقتی قرار شد نمایندگان بر سر انتقال دبیرخانه و شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت رای گیری کنند، دستگاه رای گیری یکی از نمایندگان خراب شد و رای گیری منتفی گردید. در همین حال، رئیس مجلس لحظاتی بعد از رای گیری گفت: با بررسی‌هایی که انجام شد مشخص شد دستگاه اخذ رای دکتر شهریاری در زمان رای گیری انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت، خراب بوده اما بازگشت به آن، به خاطر عبور از این پیشنهاد، امکان‌پذیر نیست.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه