جامعه پزشکی

پزشکیان:
قوانین باعث شده مردم نتوانند در بیمارستان‌های دولتی پزشک را پیدا کنند


تاریخ انتشار : 16 دی 1395 ساعت 11:18
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
نایب رئیس مجلس گفت : ما باید در قبال مسئولیت‌مان پاسخگو باشیم و نباید بیمار را به حال خود رها کنیم ولی قوانین باعث شده مردم نتوانند در بیمارستان های دولتی پزشک را پیدا کنند و پیگیر وضع درمانی خود باشند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در جلسه علنی نوبت عصر روز چهارشنبه مجلس در پاسخ به سخنان بهروز بنیادی نماینده مردم کاشمر درباره اینکه گفته می‌شود پزشکان حقوق میلیونی دریافت می‌کنند و در مخالفت با حذف بند ب ماده 89 لایحه برنامه ششم توسعه صحبت کرد، گفت: ما باید در قبال مسئولیت‌مان پاسخگو باشیم و نباید بیمار را به حال خود رها کنیم ولی قوانین باعث شده مردم نتوانند در بیمارستان های دولتی پزشک را پیدا کنند و پیگیر وضع درمانی خود باشند.
وی افزود:‌ قطعا پزشکان باید در یک محل کار کنند و نباید در دو جا کار کنند و نباید به پزشکان اجازه دهیم که هر جایی که دلشان خواست کار کنند و جوابگوی کسی نباشند؛ قانونی ننویسم که به نام محرومان باشد اما به کام گردن کلفتان باشد.
نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: من از آقای بنیادی گلایه دارم که به عنوان پزشک اینقدر پزشکان را می‌کوبد و از صبح می‌گوید پزشکان میلیونی می گیرند و پاسخگو نیستند.
وی با طرح این پرسش که‌ چرا می‌گویید من ضد پزشک هستم؟ تصریح کرد: من حرف هایی که می زنم براساس منافع شخصی نیست و اگر قرار بود منافع خود را ببینم برایم بهتر بود که هم مطب داشته باشم و هم ده جا طبابت کنم و دوستانی که فکر می‌کنند اگر مشکل پزشکیان با کار در چند جا حل می‌شود در اشتباهند و مطمئن باشند خلاف چیزی که می‌خواهند بدست می‌آید.
نایب رئیس مجلس افزود:‌ عرض من این است که به جای از بین بردن این ساختار درست بیاییم یک درصد یا دو درصد پزشک متخلف را حذف کنیم و جلویشان را بگیریم تا نود درصد پزشکان درستکار، آبرویشان نرود. سوال اینجاست با پزشکی که در بیمارستان بیماران مراجعه کننده را ویزیت نمی کند و بیمار را مجبور می‌کنند به مطب بیاید، باید برخورد شود یا ساختار را تغییر داد.
وی تصریح کرد: پاسخ این است که باید قانونی بنویسیم که همه به وظیفه خود به درستی عمل کنند و اگر پزشکان متعهدند در بیمارستان مریض را ویزیت کنند این کار را انجام دهند و کسی هم که انتخاب می‌کند در بیرون و خارج از سیستم دولتی طبابت کند نیز کار خود را انجام دهد. ما باید بدانیم کشورهای پیشرفته و توسعه یافته چه می‌کنند و بر اساس الگوی موفق آن‌ها عمل کنیم نه اینکه به یکدیگر نسبت هایی دهیم که مثلا فلانی با پزشک مخالف است و به دنبال موضوعات دیگر است.
پزشکیان اظهار داشت: گناه من در این جریان این است که دلم برای مردم می سوزد و می‌دانم در بیمارستان های مختلف مردم چه رنجی می کشند و به خاطر همین موضوع راه حل را بهتر از خیلی از دوستانی که خارج از این جریان بوده اند متوجه شدم وگرنه من با پزشکان کاملا موافقم و معتقدم اگر پزشک نبود سلامت نبود و قطعا پزشکان درستکاری وجود دارند که قابل تقدیرند.
وی خاطر نشان کرد: ما پزشکانی داریم که با یک میلیون، دو میلیون در مناطق دورافتاده کار می‌کنند و یا بیست و چهار ساعته در بیمارستان ها مشغول خدمتند و لذا عرض بنده این است که باید کاری کنیم که در یک سیستم و در نظام سلامت، پزشکانی که درست ، کار می‌کنند قدرشان دانسته شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه