سلامت در رسانه‌ها

طلب ۸۵۰۰میلیاردی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از بیمه‌ها

تاریخ انتشار : 10 دی 1395 ساعت 13:27
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: حجم بدهی سازمان‌های بیمه‌گر به مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه به ۸۵۰۰میلیارد ریال با تاخیر یک ساله رسیده است.


به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، مصطفی مهرابی‌بهار با اعلام این خبر گفت: در این میان سازمان های بیمه سلامت و تامین اجتماعی با مجموع رقم ۷۷۰۰ میلیون ریال بیشترین بدهی را به دانشگاه علوم پزشکی مشهد دارند.
وی میزان بدهی سازمان تامین اجتماعی خراسان رضوی به مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد را ۲۲۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این سازمان پول را از بیمه شدگان دریافت کرده اما امسال حتی یک ریال بابت بدهی خود به دانشگاه علوم پزشکی مشهد پرداخت نکرده است. بخشی از این بدهی نیز مربوط به پارسال است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: پرداخت نشدن به موقع مطالبات از سوی سازمانهای بیمه گر این دانشگاه را با چالشهای جدی مواجه کرده است. وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد چهار هزار میلیارد ریال در بخشهای مختلف از جمله دارویی، لوازم، تجهیزات پزشکی و پیمانکاری بدهی دارد.
مهرابی‌بهار افزود: بدهیهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد مربوط به داروخانه ها، شرکتهای دارویی، لوازم پزشکی و کارانه پزشکان است. وی ادامه داد: این در حالی است که اگر مطالبات مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سوی بیمه ها پرداخت شود تمام بدهی های این دانشگاه نیز تسویه می شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: براساس قانون ۶۰درصد از مطالبات مراکز درمانی باید ظرف دو هفته بعد از دریافت اسناد از سوی سازمان‌های بیمه پرداخت و ۴۰درصد باقی مانده نیز باید ظرف سه ماه پرداخت شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه