تیتر ۱ / سلامت در رسانه‌ها / نظام سلامت

مناطق مرزی اولویت طرح گردشگری سلامت

تاریخ انتشار : 09 دی 1395 ساعت 15:30
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: در طرح گردشگری سلامت بیشتر مناطق مرزی در اولویت هستند تا با تقویت این مراکز بتوان خدمات خوبی ارائه داد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد جهانگیری معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: «حوزه گردشگری سلامت یکی از حوزه‌های تخصصی گردشگری است که علیرغم همه مسائلی که در کشور وجود دارد یکی از موفق‌ترین حوزه‌ها است و ما جذب بیمار خوبی در منطقه داشته‌ایم.»
وی افزود: متاسفانه به خاطر نابه‌سامانی‌هایی که وجود داشته مقداری از مباحث در حوزه گردشگری سلامت مغفول مانده، همچنین هماهنگی لازم بین دستگاه‌ها در سالیان گذشته به صورت منسجم انجام نشده است. جهانگیری اظهار داشت: ما با تشکیل شورای راهبری گردشگری سلامت در وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، سازمان میراث فرهنگی، سازمان نظام پزشکی و اتاق بازرگانی توانسته‌ایم هماهنگی‌های بین دستگاهی را به نحوی انجام دهیم که مجوز را به مراکز ارائه دهنده خدمت اعطاء کنیم.
وی تصریح کرد: مراکز ارائه خدمت در گردشگری سلامت مراکزی بهداشتی درمانی هستند که خدمات مستقیم پزشکی و سلامت ارائه می‌دهند و به صورت آژانس‌های گردشگری و شرکت‌هایی که تخصصی در حوزه نقل، انتقال و مبانی گردشگری سلامت و بیماریابی فعالیت می‌کنند.
جهانگیری تاکید کرد: همکارانی که در آژانس‌ها و مراکز ارائه‌دهنده خدمت مانند بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها مجوز دارند، می‌توانند در حوزه گردشگری سلامت مداخله کنند و توصیه می‌کنیم مراکز مایل به فعالیت در توریسم سلامت، حتما اقدام به اخذ مجوز کنند. وی افزود: موسساتی می‌توانند در حوزه گردشگری سلامت کار کنند که مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت، سازمان میراث فرهنگی و وزارت امور خارجه گرفته باشند.
معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی اضافه کرد: انجمن توسعه گردشگری ایران با دستور شورای راهبری شکل گرفته و در زمینه سرمایه‌گذاری اخذ حمایت از دستگاه‌های مربوطه عمل می‌کند، همچنین مسئول هماهنگی به‌عنوان بازوی اجرای شورای راهبری و معرف مراکز گردشگری سلامت به مردم ایران و مردم سایر کشورها است که به‌زودی معرفی این مراکز را به صورت سیستماتیک و در پورتال جامع انجام می‌دهد.
وی اظهار داشت: موضوعی که انجمن گردشگری سلامت روی آن سرمایه‌گذاری کرده بسته‌های خدمت بوده که درحال تدوین است و تعرفه‌گذاری روی این بسته‌ها و خدمات جانبی باید مشخص شود که امیدواریم با کمک آژانس‌ها، تورها و موسسات مربوطه صورت پذیرد.
جهانگیری با بیان اینکه موضوع آموزش به علاقمندان برای فعالیت در حوزه گردشگری سلامت و توانمندسازی آنها در این زمینه مورد توجه است، افزود: در طرح گردشگری سلامت بیشتر مناطق مرزی در اولویت قرار دارند که باید با تقویت مراکز درمانی در این نواحی، خدمات خوبی را ارائه داد. همچنین در سایر مناطق کشور که ظرفیت ارائه خدمات گردشگری مانند دهکده‌های سلامت، بیمارستان‌ها یا خدمات خاصی دارند در این زمینه می‌توان از آنها بهره برد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه