سلامت در رسانه‌ها

معاون پرستاری وزارت بهداشت:
سالانه ۱۲هزار فارغ‌التحصیل پرستاری داریم/ به شدت با کمبود پرستار مواجه‌ایم


تاریخ انتشار : 08 دی 1395 ساعت 16:56
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سالانه ۱۲هزار فارغ‌التحصیل پرستاری داریم، گفت: «در گروه پرستاری به شدت کمبود داریم و امیدواریم با این فارغ‌التحصیلان کمبود نیرو رفع شود.»


به گزارش سپیدآنلاین به ایلنا، محمد میرزابیگی؛ معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به جذب ۱۰هزار کمک پرستار، اظهار داشت: ‌»این افراد درحال آموزش هستند؛ البته استخدام دولتی در کار نیست و استخدام‌ها شرکتی است. پس از آموزش، از این افراد آزمون کتبی و مهارتی به عمل می‌آید.»
معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه به ازای هر ۴پرستار یکی از این نیروهای تربیت شده باید در بیمارستان حضور یابند، گفت: «برای سال آینده دوباره نیاز سنجی می‌شود و اگر نیاز باشد، ممکن است؛ باز هم نیرو جذب کنیم و یا اگر حتی لازم نباشد، تعدیل می‌کنیم.»
وی با بیان اینکه تربیت این نیرو‌ها سالانه است و به تناسب نیازی که وجود دارد، تربیت می‌شوند، افزود: «این افراد تنها حدود ۳۰مهارت را آموزش می‌بینند، درحالی که پرستار بیش از ۴۰۰مهارت را آموزش می‌بیند. درحال حاضر می‌خواهیم بازنگری می‌کنیم تا مهارت پرستاری حرفه‌ای را به ۵۰۰مهارت افزایش دهیم.»
میرزابیگی اضافه کرد: «در کشور پرستار حرفه‌ای، علمی، تخصصی و فنی داریم و فقط در بخش غیرحرفه‌ای مشکل داریم. کارهای بیماران توسط همرا‌هاشان یا خودشان انجام می‌شود و یا توسط پرستار انجام می‌شود که باعث می‌شود؛ پرستار از فعالیت اصلی خودش جا می‌مانند. وظایفی که بهیاران انجام خواهند داد، وظیفه پرستاری دانشگاهی و حرفه‌ای نیست.»
معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه نسبت پرستار به بیمار در ایران بسیار کم است، تصریح کرد: «در بهترین وضعیت این نسبت، ۹دهم و کمتر از ۱پرستار به یک تخت بیمارستانی است. در منطقه این نسبت، حداقل ۲ و نیم یا ۳ است و در کشورهای غربی و اروپایی این عدد بالا‌تر می‌رود. در گروه پرستاری به شدت کمبود داریم و به همین دلیل است که از دو سال و نیم گذشته، ظرفیت دانشکده‌های پرستاری را تا ۲برابر افزایش دادیم و سالی ۶هزار فارغ‌التحصیل را به ۱۲هزار فارغ التحصیل رساندیم که امیدوارم در رفع کمبود نیرو کمک کند.»
میرزابیگی درباره علت و چرایی ناهماهنگی اجرایی شدن قانون بازنشستگی پیش از موعد پرستاران، گفت: «در قانون مشاغل سخت و زیان آور یک بند آوردیم که پرستاری جزو مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب شود؛ در قانون استخدام کشوری یک بندی وجود دارد و آن این است که در صورتی بازنشستگی پیش از موعد اجرا خواهد شد که دستگاه‌های مربوطه نیروی کافی داشته باشند. خب طبیعتا یک جا نیرو وجود دارد و با بازنشستگی موافقت می‌شود و یک جای دیگر موافقت نمی‌شود. عمدی در این زمینه وجود ندارد.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه