---

کاهش ۵۳میلیون نفری افراد سیگاری در جهان با اقدامات ضد‌دخانیات

تاریخ انتشار : 27 آذر 1395 ساعت 18:14
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد برنامه‌های کنترل دخانیات به ۵۳میلیون نفر در ۸۸ کشور جهان کمک کرده است تا بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴، سیگار را ترک کنند.

به گزارش سپیدآنلاین، محققان می‌گویند این کاهش تعداد افراد سیگاری به معنای نجات جان ۲۲میلیون نفر در این کشور‌ها است و به نظر می‌رسد وضع مالیات‌های بیشتر بر سیگار، بالاترین تاثیر را داشته است.
دیوید لوی، سرپرست گروه تحقیق از مرکز سرطان جرج تاون در واشنگتن دی سی، در این باره می‌گوید: «یافته‌های ما نشان می‌دهد اجرای سیاست‌های کنترل دخانیات موجب نجات جان میلیون‌ها نفر شده است. این یافته‌های تازه به کشور‌های مذکور بیش از نیمی از ۱۹۶ کشور جهان هنوز اقدامات نجات‌بخش کنترل دخانیات را اجرا نکرده‌اند، کمک می‌کند تا درک بهتری از تاثیر قدرتمند این اقدامات بر سلامت عمومی داشته باشند.»
در مطالعه جدید، تاثیر معاهده کنترل تنباکو سازمان جهانی بهداشت که از سال ۲۰۰۵ آغاز شد، مورد بررسی قرار گرفت. تا سال ۲۰۱۵، ۱۸۶کشور این معاهده را تصویب کرده و حداقل ۸۸کشور یکی از معیارهای این برنامه را اجرایی کرده بودند. نتایج آشکار می‌کند افزایش مالیات بر سیگار با نجات جان ۷ میلیون نفر مرتبط بوده است. قوانین مربوط به ممنوعیت سیگار نیز به نجات جان ۵.۴ میلیون نفر کمک کرده است.
هشدارهای سلامت در نجات جان ۴.۱میلیون نفر نقش داشته است؛ درحالی که ممنوعیت‌های بازاریابی به نجات جان ۳.۸میلیون نفر کمک کرده است. در نهایت ترک سیگار با نجات جان ۱.۵میلیون نفر ارتباط داشته است. ازجمله اقدامات انجام‌شده در برخی کشورها، می‌توان به بنگلادش (هشدارهای سلامت و وضع مالیات بیشتر)، روسیه (قوانین ضد دخانیات، محدودیت تبلیغ سیگار) و ویتنام (هشدارهای سلامت) اشاره کرد.
منبع: HealthDay


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه