سلامت در رسانه‌ها / بیمه

طلب 407میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی ایران از بیمه‌ها

تاریخ انتشار : 27 آذر 1395 ساعت 14:25
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی ایران میزان مطالبات 16بیمارستان زیرمجموعه این دانشگاه از سازمان‌های بیمه‌گر را 407میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، حسین مبارکی درباره آخرین وضعیت مطالبات دانشگاه علوم پزشکی ایران از سازمان‌های بیمه‌گر گفت: «درحال حاضر این دانشگاه حدود 407میلیارد تومان از بیمه‌های تامین اجتماعی و سلامت طلب دارد. این دو سازمان بیمه‌گر، بدهکار عمده دانشگاه هستند و رقم بدهی سایر بیمه‌ها به اندازه آنها بزرگ نیست. بیشترین مشکلی که در حوزه نظام سلامت و عملیاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد شده، به دلیل تاخیر در پرداخت‌ها است.»
وی افزود: «ما قبلا هم از بیمه‌ها طلبکار بودیم، ولی فاصله پرداختی از زمانی که صورتحساب‌های بیمارستانی دریافت می‌شد تا موعد پرداخت، چند ماه بیشتر نبود، اما درحال حاضر این فاصله به یکسال رسیده است.» مبارکی آخرین پرداختی‌های قطعی از طرف سازمان تامین اجتماعی را آذر 94 و از سوی بیمه سلامت تا مهر 94 اعلام کرد و افزود: «سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است باقیمانده این طلب، جزو دیون می‌رود و هر زمان که دولت پول این سازمان را پرداخت کرد، ما هم می‌توانیم آن را بپردازیم.»
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی ایران بیان کرد: «پرداخت علی الحساب تامین اجتماعی نیز تا اردیبهشت95 است. 126میلیارد تومان از این 407میلیارد تومان، مربوط به سال94 است و 280میلیارد تومان باقیمانده در سال95 ایجاد شده است.» وی درخصوص آخرین پرداختی کارانه کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز گفت: «کارانه کادر درمان تقریبا تا اسفند سال 94 پرداخت شده است و امروز حدود 9ماه کارانه به آنها بدهکار هستیم. درمورد خرید تجهیزات و دارو نیز حدود 200میلیارد تومان بدهی داریم.»
مبارکی تصریح کرد: «بخش عمده‌ای از بدهی‌های ایجاد شده برای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در زمینه دارو، ملزومات، تجهیزات پزشکی، حق‌الزحمه کارکنان و پزشکان و مبالغی مربوط به اقدامات برون سپاری شده‌، است. البته درحال حاضر نیز این دانشگاه حدود 70میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است. ما از مجموعه بیمه‌ها به خاطر پرداخت‌هایی که انجام می‌شود تشکر می‌کنیم ولی دلیل بر این نیست که فاصله زمانی پرداخت‌ها تا این اندازه طولانی شود؛ این یک رابطه و تعامل دو طرفه است که باید به خوبی شکل گیرد.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه