سلامت در رسانه‌ها / دارو و فناوری

براساس تفاهم‌نامه مشترک وزارتخانه‌های بهداشت و ارتباطات:
نرم‌افزار تعیین اصالت و اطلاعات مربوط به داروها طراحی می‌شود


تاریخ انتشار : 26 آذر 1395 ساعت 02:42
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه نسخه پزشکان الکترونیکی خواهد شد، گفت: «براساس تفاهم‌نامه‌ای که امروز با وزارت ارتباطات امضا شد، اپلیکیشنی تهیه می‌شود که اصالت، مسیر ورود، نحوه توزیع و میزان مصرف داروها را مشخص کند.»

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی پس از انعقاد تفاهم‌نامه با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در حاشیه نمایشگاه الکامپ 22 صورت گرفت، مشخص شدن تاریخ ساخت و انقضا و قیمت داروها را از دیگر کاربردهای نرم‌افزار یاد شده ذکر کرد.
هاشمی تاکید کرد: «براین اساس، همچنین می‌توان نوع بیماری‌ها را در مناطق مختلف کشور تعیین کرد.» وی درخصوص تفاهم‌نامه منعقد شده میان وزارت بهداشت و ارتباطات، گفت: «ایجاد زیرساخت برای گسترش خدمات بهداشت، ایجاد زیرساخت برای گسترش خدمات شبکه بهداشتی درمانی و ایجاد پرونده الکترونیک برای ایرانیان ازجمله موارد این تفاهم‌نامه است.»
وی نطارت بر مصرف دارو و اصالت آن را ازجمله مشکلات حوزه دارویی کشور اعلام کرد و گفت: «با تحقق موارد این تفاهم‌نامه، این مشکلات برطرف خواهد شد.» وی ادامه داد: «اگر شرایط به نحو مطلوب پیش برود، تا پایان سال زمینه برای الکترونیکی شدن نسخ پزشکان فراهم می‌شود و بیماران نیز می‌توانند داروهای تجویز شده در نسخ پزشکان را با آرامش خاطر تهیه و مصرف کنند.»
گفتنی است تفاهم‌نامه طرح سلامت در روستاها امروز با هدف گسترش خدمات پزشکی در روستاها امضا شد. تفاهم‌نامه ذکر شده با داشتن یک برنامه تلفن همراه، اصالت دارو را مشخص می‌کند.
بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی(الکامپ) امروز باحضور نزدیک به 600شرکت داخلی و خارجی در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد. نزدیک به 50شرکت خارجی از کشورهای چین، کره جنوبی و تایوان در نمایشگاه الکامپ 22 حضور دارند و پاویون این سه کشور در الکامپ 22 برپا شده است.
بیست و دومین نمایشگاه الکامپ از امروز تا 28 آذر ماه از ساعت 9 تا 17 آماده حضور علاقه‌مندان است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه