سلامت در رسانه‌ها / بیمه

پاسخ سازمان تامین اجتماعی درخصوص نحوه هزینه‌کرد سهم درمان بیمه‌شدگان

تاریخ انتشار : 16 آذر 1395 ساعت 18:02
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
درپی اظهارات مسئولین وزارت بهداشت درخصوص نحوه هزینه‌کرد سهم درمان بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی، نایب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی به برخی شبهات پاسخ گفت.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایلنا، علی حیدری نایب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی به برخی شبهات وزارت بهداشت و طرفداران ادغام درمان سازمان تامین اجتماعی پاسخ داد.
بخشی از متن یاداشت حیدری به این شرح است:
«به هر تقدیر حسب تصمیم وزیر رفاه و در سال 1393 آقای حریرچی بعنوان رئیس هیات نظارت سازمان تامین اجتماعی انتخاب شدند. بموجب اساسنامه هیات نظارت اگر هیات نظارت با بروز تخلف یا اشکال یا ایرادی در صورت‌های مالی سازمان تامین اجتماعی مواجه شود صرفاً بایستی آنرا به وزیر رفاه، رئیس هیات امناء سازمان تامین اجتماعی و هیات امناء گزارش نماید. ولیکن متاسفانه آقای دکتر حریرچی برخلاف اصل امانت داری و سایر موازین حرفه ای از حدود چند ماه پیش سوالات و ابهامات خود را در رسانه ها و سایت ها و ... فریاد می زنند که این برخلاف اساسنامه و قوانین و مقررات می‌باشد.
ضمن آنکه هیات نظارت طبق قانون یک کلیت واحد است و یکی از اعضاء یا رئیس آن نمی تواند بر اساس برداشت و سلیقه خود و یا با توجه به عدم آشنایی و عدم اشرافی که نسبت به مسائل مالی دارد و با زیر پا گذاشتن اصول حرفه‌ای و بدون رعایت امانت‌داری در سطح جامعه به تشویش اذهان عمومی بپردازد به‌ویژه آنکه از مجموعه دولت باشد.
نکته دوم اینکه سازمان تامین اجتماعی زیر نظر هیات امنایی است که 6 نفر از 9 نفر اعضا آنها را دولتی ها تشکیل می‌دهند و این هیات امناء توسط شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی به ریاست رئیس‌جمهور و عضویت وزیر بهداشت انتخاب شده‌اند؛ فلذا طرح اینگونه شبهات از سوی یک عضو دولتی دیگر در رسانه‌ها و رادیو و تلویزیون برخلاف اصول اداری دولتی می‌باشد و علی‌القاعده این سوالات و شبهات بایستی در مکانیسم‌ها و سازوکارهای اداری و نظارتی زیرمجموعه دولت صورت پذیرد و اگر واقعاً ایشان در نیت خود صادق هستند روش‌ها و ابزارهای موثر دیگری در قانون تعریف شده است که حسابرسی یکی از آنها می‌باشد و براساس آن می‌توان بدون جوسازی، شانتاژ و تشویش اذهان عمومی و براساس اصول حرفه‌ای حسابرسی و نظارتی درخصوص میزان سهم درمان و براساس قانون و نحوه هزینه‌کرد آن به اطمینان لازم دست یافت و اصلاً نیازی به کشیدن این مباحث به کف خیابان نیست. مضافاً به اینکه ساختار اداره و ارکان عالی سازمان تامین اجتماعی سه جانبه بوده و نمایندگان کارگران و کارفرمایان نیز در آن حضور دارند و دایه مهربان‌تر از مادر شدن آقای حریرچی در رسانه‌ها حاکی از نیات و مقاصد دیگری است.
نکته سوم اینکه طی ماه‌های اخیر وزارت بهداشت و به‌ویژه آقای دکتر حریرچی کراراً اعلام کرده‌اند که در فرآیند برنامه ششم به‌دنبال درمان تامین اجتماعی و ادغام درمان کارگران نیستند و لیکن مشخص نیست چرا در تمامی مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها و ... خود فقط و فقط به مسائل مربوط به سازمان تامین اجتماعی اشاره می‌کنند و به شبهه افکنی می‌پردازند و در سخنان خود اصلاً اشاره‌ای به سایر بیمه گران درمان در دولت و بخش عمومی و به‌ویژه بیمه‌گران مکمل ندارند. این درحالی است که در کشور 22سازمان و صندوق بیمه‌گر اجتماعی وجود دارد که روش‌ها و منابع مختلفی را برای حوزه بیمه درمان اختصاص داده و می‌دهند و مشخص نیست چرا آقای دکتر حریرچی و طرفداران ادغام بیمه‌های درمان، فقط و فقط به درمان تامین اجتماعی می‌پردازند.
و ...»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه